Liviko esitleb: Vana Tallinn Gala

  • Reede, 24.08
  • 18:00
  • Tartu, Vanemuise kontserdimaja

Tutvustus

Esitajad:

Dirigent: Vello Pähn
Solistid: Laura Teivāne (sopran, Läti Rahvusooper), Silja Aalto (sopran, Soome), Elina Nechayeva (sopran), Karis Trass (metsosopran), Modestas Sedlevičius (bariton, Leedu), Reigo Tamm (tenor), Mehis Tiits (tenor), Raiko Raalik (bass)
Rahvusooper Estonia orkester

Algava hooaja kontsert on pühendatud lauljate noorele põlvkonnale. Lavale astub valik andekaid noori lauljaid nii Eestist kui ka naaberriikidest, kelle karjäär on just tuult tiibadesse saamas. Tunnustus rahvusvahelistel konkurssidel on toonud nad Euroopa ooperimajade tähelepanu keskpunkti. Laura Teivāne on 2017. aasta Klaudia Taevi nimelise lauljate konkursi finalist, keda on tunnustatud tema kõrge ja kõlava sopranihäälele ning särava lavalise sarmi pärast. Elina Nechayeva võitis hiljuti südameid särava esitusega Eurovisiooni lauluvõistlusel Lissabonis, kus tõi Eestile kaheksanda koha.
Modestas Sedlevičius on Virgilijus Noreika nimelise konkursi II koha laureaat (2017) ning teinud oma debüüdi ka Milano La Scalas. Tegemist on talendi ja äärmiselt võimeka baritoniga, kelle repertuaar ulatub virtuoossetest Rossini aariatest dramaatiliste Verdi rollideni. Silja Aalto võitis 2017. aasta aprillis PLMF lauluvõistlusel II koha ning hooajal 2017/18 võis teda kuulda laulmas Estonias Krahvinna rolli Mozarti ooperis „Figaro pulm“. Reigo Tamm on laulnud mitmeid olulisi rolle nii Vanemuise kui ka Estonia laval ning on Kristallkingakese laureaat 2018. Mehis Tiits ja Raiko Raalik on Rahvusooper Estonia stipendiaadid alates hooajast 2017/18 ning mõlemad on sel hooajal teinud debüüdi Donizetti ooperi „Armujook“ peaosades.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika