Lady Bird

  • Pühapäev, 4.03
  • 15:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

Žanr: Komöödia, draama
Film on inglise keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

* Film kandideerib 5-le Oscarile: parim film, parim stsenaarium, parim režii, parim naispeaosatäitja, parim naiskõrvalosatäitja.

Juba ohtralt tähelepanu ja tunnustust pälvinud ning kahe Kuldgloobusega pärjatud LADY BIRD on andeka näitleja/stsenarist/lavastaja Greta Gerwigi soolo režissööridebüüt.

See on humoorikalt terav ja tugevatest tunnetest laetud lugu 17-aastase Sacramento tüdruku, kunstikalduvustega Christine “Lady Bird” McPhersoni (Saoirse Ronan) viimasest keskkooliaastast täis teismelisele omast kohmetust, unistusi ning jõulisi samme eneseleidmise teel. Loo sündmustik leiab aset 2002. aastal, mis on omamoodi põnev mentaliteetide muutumist peegeldav ajarännak Ameerika ühiskonda. Tüdruku provintsi-kompleks sunnib teda maha salgama sisimas kallist kodukanti – vaikset põllumajanduslinnakest Californias ning ihalema unistusi, kultuuri ning erutavat täiskasvanuelu lubavat New Yorki.

Vaadeldes selle iseteadliku ja tugeva natuuriga noore inimese suhteid tema pereliikmete, sõprade ja esimese armastuse objektide vahel moodustab loo kandvaima liini aga LadyBirdi suhe kogu nende kirjut peret vee peal hoida püüdva medõest emaga. Turbulentne ja sagedastest tülidest laetud läbisaamine Lady Birdiga sama kangekaelse ja sõnaka, kuid armastava empsiga (Laurie Metcalf) ei lase neiul tunnistada, kui sarnased nad tegelikult on.

Filmi peaosa eest pälvis kahe Oscari nominent Saoirse Ronan („Brooklyn“; „Lepitus“) Kuldgloobuse parima naisnäitleja kategoorias. Mõjukad peikade kõrvalosad kuuluvad aga momendil kahele kõige kuumemale ja auhinnatumale noorele Hollywoodi meesnäitlejale – Oscari nominendile Lucas Hedges’ile („Manchester by the Sea“; „Kolm reklaamtahvlit linna servas“) ja Oscari nominendile Timothée Chalamet’le („Kutsu mind oma nimega“; „Interstellar“). Kriitikute ovatsioonid võimsa kõrvalosa eest ema rollis teenis kolme Emmy võitja ja Oscari nominent Laurie Metcalf („Roseanne“).

Parima filmi (komöödia/muusikal kategoorias) Kuldgloobuse võitnud linateose stsenaarium pärineb lavastaja Greta Gerwigi („Maggie plaan“) enda sulest, olles omamoodi armastuseavalduseks autori kodulinnale Sacramentole.

Kinodes alates: 23.02.2018 Filmi pikkus: 1h 34 min

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika