Kvartett aegade lõpust

  • Esmaspäev, 27.09
  • 19:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Kammerkontsert

Tutvustus

Esitajad:

Tõnu Kalm
Jorma Toots
Camillo Cabassi
Vitalij Regensperger

Igal korral, kui Olivier Messiaeni kvartetti esitatakse, peatub aeg.

Tõnu Kalm ühineb Jorma Tootsi, Camillo Cabassi ja Vitalij Regenspergeriga, et tutvustada erakordset pala Jõhvi Kontserdimaja kammersaalis.
Esmakordselt peatus aeg 15. jaanuaril 1941 Görlitzi vangilaagris. Heliloominguga hoidis Messiaen oma vaimu virgena. Pala instrumentide valiku pani paika see, et kaasvangide hulgas oli kolm muusikut: viiuldaja ja klarnetist, kes olid suutnud oma pillid enda juures hoida ja tšellist, kellele vangivalvurid-ohvitserid tšello muretsesid. Klaveri osa kirjutas Messiaen endale, olgugi, et vangilaagris puudus klaver. Pärast pala valmimist leiti ka klaver, mis oli küll häälest ära ja mille mitmed klahvid olid kinni kiilunud.

Siis, ühel külmal talveõhtul, improviseeritud laval, toimus kontsert, mida mahtus kuulama 400 ohvitseri ja kaasvangi, valjuhäälditest aga ülejäänud mitu tuhat laagris viibinut. Hiljem on Messiaen meenutanud, et mitte kunagi varem pole teda kuulatud sellise andumuse ja mõistmisega.
Ootame teid kontserdile! Enne pala ettekandmist, tutvustame seda lähemalt. Pärastpoole laseme muusikal enda eest rääkida.

Piletid müügil pool tundi enne kontserti algust (sularahas (8/5€)

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika