Koolitants 2019: tants on suurem kui elu! / Pärnumaa tantsupäev

  • Laupäev, 9.02
  • 12:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Tantsuetendus
  • Eesti Tantsuagentuur

Tutvustus

12:00 lastetants, jazztants, eesti ja rahvaste tantsud, kooli tants
18:00 showtants, kaasaegne tants, tänavatants

Koolitants saab 2019. aastal kahekümne viie aastaseks. Veerand sajandit on lapsed ja noored, tantsuõpetajad ja lapsevanemad valmistunud Koolitantsu lavale minema autorite, esinejate, toetajate ja kaasaelajatena.

Koolitants on midagi enneolematut ja ainulaadset – see sünnib siin ja praegu. Tuleb pühenduda ja anda endast parim just nüüd. Saal on täis publikut ja kaasaelajaid. Õhus on ootusärevust ja pinget. See on hetk, milleks tantsijad ja juhendajad on valmistunud peaaegu terve aasta. Üksi ja koos oma trupiga. See on kooshingamine ja koosolemine. Selles hetkes oleme kõik koos ainult siin, festivali ajal, nii lava taga kui ka lava ees. Sel hetkel on tants suurem kui elu. Koolitants on suhtumine – see on rõõm tantsust, positiivsus, endast ja teistest hoolimine, soov anda endast parim, rõõmustada siis, kui endal läheb hästi, ja siis, kui teised teevad midagi imelist. Olla sada protsenti kohal ja elada kaasa nii omadele kui ka konkurentidele.

Juubeliaastal kutsub festival tagasi meie tantsujuurte juurde. Julgustame juhendajaid ja koreograafe looma tantse, lähtudes tantsus kõige olulisemast – kehast, rääkima kehakeeles. Jätame koju rekvisiidid ja keskenduma sellele, et tantsukunst lähtub eelkõige inimesest – tantsijast – laval.

Žanritest on sel aastal festivalil esindatud tuttavad lastetants, showtants, tänavatants ja kooli tants. Veidi uuendatud kujul on festivalil eesti ja rahvaste tantsud – nimelt ühise žanrina –, jazztants ning kaasaegne tants. Edasipääsejatena on eelistatud tantsud, mille helikujundus on loodud eesti autorite heliloomingule. Kooli tantsu žanr on mõeldud noorte gruppidele, kes soovivad end väljaspool tantsukoole ja -stuudioid proovile panna omaloominguliste tantsudega.

Koolitants on ratastel jaanuarist märtsi keskpaigani, mil saavad teoks 14 tantsupäeva. Üle mitmete aastate toimub Haapsalu Kultuurikeskuses taaskord iseseisev Läänemaa maakondlik tantsupäev ning teist aastat järjest toimub Saaremaa tantsupäev Kuressaares. Finaalkontserdid toimuvad kolmandat kevadet järjest Eestimaa südames, Paides.
Kontserte juhib Kadri Toomsalu.

Eripreemiate saajad kuulutab žürii välja iga kontserdi lõpul. Finaalkontserdile pääsejad avaldame kodulehel 20.märtsil.
Lisainfo www.koolitants.ee

PILETID

Eelmüügi pileti hinnad:
5.- (üks kontsert)
7.- (päevapilet)

Eelmüük Piletilevis lõpeb kontserdi toimumisele eelneval päeval.

Kontserdi päeval toimub piletite müük ainult kohapeal:
7.- (üks kontsert)
10.- (päevapilet)

Pilet tuleb osta kõikidel kontserdikülastajatel, v.a. tantsijatel, tantsupäeval esitlusele tulevate tantsude autoritel-juhendajatel ja truppide saatjatel.

NB! Eelmüügist ostetud piletid tuleb kohapeal vahetada käepaela vastu! Istekohad on nummerdamata.

Üritus kestab 2 tundi ja 30 minutit, kahe vaheajaga (15 minutit)

Head näpunäited publikule meeldejääva kontserdielamuse saamiseks:
– Saabu kontserdile vähemalt 20 min enne kontserdi algust – siis jõuad aegsasti üleriided garderoobi panna, pileti osta ja saalis istekoha leida.
– Internetist ostetud piletid vahetatakse kohapeal käepaela vastu. Toimetame kiirelt, kuid ole valmis järjekorras seismiseks.
– Saali pääseb vaid käepaela ettenäitamisel.
– Kohad saalis on nummerdamata, istu meelepärasele vabale kohale.
– Kontserdi kestel pääseb saalist sisse/välja vaid tantsude vahel. Nii ei sega me tantsijaid ega teisi pealtvaatajaid. Lisaks on see lihtsalt viisakas.
– Püüa mitte jätta pileti ostmist viimasele minutile. Kontserdid võivad olla välja müüdud ja kohapealt ei pruugigi piletit saada.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.