Kontserdisari “ALEKSANDRI HÄÄL”: “TAEVALIKUD SÕNUMID”

  • Reede, 16.11
  • 19:00
  • Narva, Narva Aleksandri kirik
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Politsei- ja Piirivalveorkester, dirigent Hando Põldmäe
Kaastegev Natalja Kreslina (sopran, Moskva Novaja Opera)

Kavas: Gabrieli, Sviridov, Bonato, Tšesnokov, Kreek, Kõlar, Pärt Uusberg. „Taevalikud sõnumid“

Taevalikud sõnumid saabuvad festivali viimasel kontserdil eesti ja vene vaimuliku muusika näol maailma ühe ainulaadsema koori – Eesti Rahvusmeeskoori vahendusel. Ilmselt on see parim kooslus Aleksandri kiriku võimsa akustika jaoks. Kontserdi peateos on Pärt Uusbergi 2014. aastal valminud Hando Runneli tekstile loodud teos „Taevalikud sõnumid“ meeskoorile ja puhkpilliorkestrile. Rahvusmeeskoori esituses kõlab muusika renessansist kuni tänapäevaste teosteni, sobitudes nii hiilgavalt kultuuride ja religioonide piiril seisva võimsa Narva Aleksandri kiriku taasavamise pidustusteks.

Narva Aleksandri kirik on põneva ajalooga hoone, millel on erakordne akustika. Kiriku keerulise saatuse tõttu on seni publikule avatud olnud vaid kiriku torn ning kirikusaal ise on seni olnud külastajatele suletud. Tänu kupli renoveerimisele on nüüd võimalikuks saanud külastajate kutsumine kirikusaali, kus saame korraldada kontserte ning näidata Eesti suurimale kuplile videoinstallatsiooni – elamust pakkuvat etendust.

„Taevas Narva kohal“

Videoinstallatsioon kiriku kupli all räägib meile loo Narvast kui omaaegsest baroksest pärlist, sõjapurustustest, Narvast muutuvas ajas. Mineviku peatüki sulgenud Narva ärkab ja tärkab taas elule. Vesi – eluallikas avaldub nii loodusjõuna kui peenemate struktuuride kaudu. Vesi on mõjutatav, ta reageerib ja mäletab. Mõningaid vihjeid inimeste hingesuurusest toovad meieni pühakute heateod, kes on kõik kunagi olnud tavalised inimesed meie endi seast.

Stsenaarium Donald Tomberg, muusika ja helid Ardo Ran Varres, video ja animatsioon Taavi Varm.
Vaata ka: www.aleksandernarva.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika