Esitajad:
Kalle Randalu,Kaastegev Narva linna sümfooniaorkester, dirigent Anatoli Štšura
Kavas:
Liszt. „Jumala õnnistus üksinduses“ tsüklist „Poeetilised ja religioossed harmooniad“ S. 173
Mozart. Avamäng ooperile „Figaro pulm“ KV 492
Mozart. Klaverikontsert nr 21 C-duur KV 467
Kontserdi peaesineja on rahvusvaheliselt väljapaistvaim eesti klaverisolist, ainuke eestlasest Tšaikovski-konkursi laureaat, Karlsruhe Muusikakõrgkooli professor Kalle Randalu, keda peetakse üheks parimaks Mozarti interpreteerijaks. Ühe õhtu jooksul saab keskenduda Kalle Randalu pianistiisiksusele nii sooloõhtu kui ka klaverikontserdi formaadis. Liszti ja Mozarti muusika toovad kuulajani klaveriõhtute ajaloolise võimsuse – virtuoossuse ja tohutu romantilise hingejõu, samuti läbipaistva ja graatsilise klassika. Koos Narva linna sümfooniaorkestriga esitatakse Mozarti klaverikontserti nr 21, soolona kõlab kontserdil Ferenc Liszti imekaunis looming.
Narva Aleksandri kirik on põneva ajalooga hoone, millel on erakordne akustika. Kiriku keerulise saatuse tõttu on seni publikule avatud olnud vaid kiriku torn ning kirikusaal ise on seni olnud külastajatele suletud. Tänu kupli renoveerimisele on nüüd võimalikuks saanud külastajate kutsumine kirikusaali, kus saame korraldada kontserte ning näidata Eesti suurimale kuplile videoinstallatsiooni – elamust pakkuvat etendust.
„Taevas Narva kohal“
Videoinstallatsioon kiriku kupli all räägib meile loo Narvast kui omaaegsest baroksest pärlist, sõjapurustustest, Narvast muutuvas ajas. Mineviku peatüki sulgenud Narva ärkab ja tärkab taas elule. Vesi – eluallikas avaldub nii loodusjõuna kui peenemate struktuuride kaudu. Vesi on mõjutatav, ta reageerib ja mäletab. Mõningaid vihjeid inimeste hingesuurusest toovad meieni pühakute heateod, kes on kõik kunagi olnud tavalised inimesed meie endi seast.
Stsenaarium Donald Tomberg, muusika ja helid Ardo Ran Varres, video ja animatsioon Taavi Varm.
Vaata ka: www.aleksandernarva.ee