Keelpillifookus. Daniel Müller-Schott (tšello)

  • Neljapäev, 10.11
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Daniel Müller-Schott (tšello)

Kavas:
Bach. Süit soolotšellole nr 4 Es-duur BWV 1010
Britten. Süit soolotšellole nr 3 op. 87
Henze. Serenaad
Bach. Süit soolotšellole nr 5 c-moll BWV 1011

Saksa päritolu tšellovirtuoos Daniel Müller-Schott on maailma juhtivaid tšelliste. Tema tähelend algas 15-aastaselt, kui ta pälvis esikoha I rahvusvahelisel Tšaikovski noorte muusikute konkursil Moskvas. Sealtpeale on särav muusik esinenud solistina pea kõikide märkimisväärsete sümfooniaorkestrite ja paljude oluliste orkestrite ees. Tema jaoks on tähtsal kohal ka kammermuusika ja soolorepertuaar. Keelpillifestivalile erakordselt hästi sobivalt annab ta kontserdi kultusliku soolotšellorepertuaariga. Daniel Müller-Schott mängib Matteo Goffrilleri „Ex Shapiro“ tšellol (Veneetsia, 1727).

„Keelpillifookus“ täidab kolmel päeval Estonia kontserdisaali lava muusikamaailma keelpillikunstnikest raskekahurväega. Kuulda saab mitmekesiseid tõlgendusi ja virtuoosseid esitusi, oodata on ka meditatiivset sooloõhtut ning tulevikumuusikute nägemusi.

Keelpillimuusika on võimas, liigutav ja romantilistest tunnetest tulvil. Keelpill on ühtaegu laulev, sametine, särav, lopsakas, täidlane, habras ja õrn – kõige enam inimhäält jäljendav instrument, millele iga artist lisab kordumatu puudutuse.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika