Julia Lezhneva ja Severnaya Venezia

  • Neljapäev, 2.05
  • 18:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • MTÜ Uliss

Tutvustus

Esitajad:

Julia Lezhneva

Kavas: Vivaldi, Händel.

Kontsert on kahes osas.

Esmakordselt esineb Eestis uus maailma legend sopran Julia Lezhneva. Ta on sündinud 1989. a., lõpetas Moskva Konservatooriumi Muusika kolledži vokaali ja klaveri erialadel, samuti täiendas end Rahvusvahelises Vokaali Akadeemias Cardiff ja maailma kuulsate ooperilauljate meistriklassides.

2007.a sai ta Grand Prix Elena Obrazstsova Rahvusvahelisel konkursil. 2010 a. aga saavutas kuldmedali Pariisis Rahvusvahelisel ooperlauljate konkursil. Tema partneriteks on olnud Placido Domingo, Anna Netrebko, Kiri Te Kanawa, Hose Carreros, Franco Fagioli  jt. 2010.a. võitis ta Miriam Helini nimelise Rahvusvahelise ooperlauljate konkursi  Helsingis. Laulja on salvestanud mitu CD-plaati, ta on helifirma DECCA RECORDS eksklusiivne laulja, esineb tihti kuulsate orkestritega paljudes riikides.

Tallinnas esineb Julia Lezhneva koos kammerorkestriga Severnaya Venezia Sankt-Peterburist. Kavas on barokkmuusika teosed (Vivaldi ja Händeli aariad, Vivaldi „Aastaajad“ jm).

Kammerorkester Severnaya Venezia on noor ja silmapaistev kollektiiv Sankt-Peterburist. Asutamise aasta – 2003, kunstiline juht ja dirigent Eduard Tomsha. Kohe alguses alustas kollektiiv aktiivset kontserdi tegevust, osales paljudel festivalidel ja üritustel nii Venemaal, kui ka välisriikides. Eduard Tomsha on saanud muusikaharidust viiuli erialal, hiljem lõpetas Peterburi konservatooriumi sümfoonilise orkestri dirigendi erialal prof. Maris Jansoni käe all.

2018.a. sai Eduard Londonis Rahvusvahelisel dirigentide konkursil laureaadi nimetuse.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika