Jõulueelne valss

  • Laupäev, 18.12
  • 17:00
  • Tartu, Vanemuise kontserdimaja

Tutvustus

Esitajad:

Jelena Kolomiitseva (Eesti)
Vjatšeslav Dusenko (Venemaa)
Loode-Venemaa Suur Sümfooniaorkester
Dirigent Lev Dunaev

 

Tähelepanu! Sissepääs vastavalt valitsuse kehtestatud Covid-kontrolli nõuetele.

Valssi peetakse kõige ilusamaks ja romantilisemaks muusikaks. Kutsume teid grandioossele “valsi stiilis” kontserdile – 18. detsembril Vanemuise kontserdimajas (Tartu), 19. detsembril Estonia kontserdisaalis (Tallinn) ja 20. detsembril kultuurikeskuses Rugodiv (Narva). Loode-Venemaa Suure Sümfooniaorkestri virtuoosidest muusikud kutsuvad teid ära saatma sügist ja tervitama talve. Programmis “Jõulueelne valss” kõlavad valsside kuninga Johann Straussi, ungari operetikuninga Ferenc Lehari, ülituntud Pjotr Tšaikovski ning maailmakuulsa soome helilooja Jean Sibeliuse parimad ja kõige kuulsamad valsid, Jevgeni Doga kuulsamad teosed jpm.

Selle kollektiivi koosseis on unikaalne: 25 professionaalset muusikut, kellest igaüks on orkestri pillirühma kontsertmeister või juht. Need on kõige andekamad, talendikamad ja algupärasemad artistid; orkestri liidrid, kellel vaid harva õnnestub ühel laval kohtuda.

Dirigent Lev Dunaev (riigiteater Music Hall, Peterburi).

Ka kontserdiprogramm on justkui muusikutele loodud. Kuulsaimate valsside isikupärased käsitlused ja seaded näitavad valsimuusika uusi tahke. Kontserdi programmi on lülitatud Eesti kõige kuulsam valss – “Saaremaa valss”, mida esitas omal ajal suurepärselt Georg Ots, kelle 100. sünniaastapäeva me tähistasime 2020. Eestis esitleti programmi esmakordselt Narvas ja see läks täissaalile.

Solistid:

Jelena Kolomiitseva (Eesti), Gnessinite nimelise Muusikaakadeemia kiitusega lõpetanu, Itaalia, Austria ja Ukraina rahvusvaheliste konkursside laureaat. Jelenat nimetatakse õigusega suurepäraseks sopraniks, Eesti parimaks vene klassikalise laulukooli esindajaks.

Vjatšeslav Dusenko (Venemaa), bass-bariton, riigiteatri Music Hall (Peterburi) juhtiv solist

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.