San Jose noorte sümfooniaorkester. TASUTA!

  • Kolmapäev, 29.06
  • 18:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Klassika, Sümfooniline muusika

Tutvustus

Esimest korda teeb Baltikumi-turnee üks USA lääneranniku vanimaid ja parimaid noorteorkestreid – San Jose Noorte sümfooniaorkester (SJNS). Mitmenädalasel ringreisil on Yair Sameti juhitaval orkestril kokku 4 kontserti – Vilniuses, Pärnus, Tallinnas ning Helsingis. Kõik kontserdid on publikule tasuta.

SJNS asutati seitse aastakümmet tagasi endise San Jose sümfooniaorkestri osana ning sel on rikkalik muusikaetenduste ja – hariduse traditsioon. Muusikud vanuses 8–20 aastat valitakse ligi 700 kandidaadi hulgast iga-aastase kevadkonkursi raames. SJNS koosneb 12 ansamblist: kaks täisorkestrit, kammerorkester, kaks flöödikoori, noorte-, džässi-, löökpilli- ja harfiansambel ning kaks keelpilliansamblit. Filharmooniaorkester on SJNS-i esiansambel, mida juhib muusikajuht ja dirigent Yair Samet.

Klaverisolistina astub kontsertidel üles Californiast San Jose‘st pärit pianist ja helilooja Solomon Ge. Noor talent on võitnud hulga auhindu konkurssidelt ja andnud menukaid kontserte välismaal.

SJNS toob Baltikumi-turneele kaasa energiast pulbitseva kava, mille keskmeks on Gershwini, Liszti ja Rahmaninovi teosed.

Kontsert on tasuta

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika