Gruusia Kuninglik Rahvusballett ”Gruusia tuli”

  • Laupäev, 30.11
  • 19:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Ballett
  • TP & OS Grupp OÜ

Tutvustus

Gruusia Kuningliku Rahvusballeti külalisesinemised Eestis tantsuetendusega „Gruusia tuli“:  27. novembril Tartus, 30. novembril Jõhvis ja 1. detsembril Tallinnas.

 

Gruusia ballett – see on rõõmupidu elu üle, sajanditevanuse kultuuri peegeldus, ajaloo põimumine kunstiga ja põlvest põlve edasi antud traditsioonid.

Iga tants peegeldab piirkonna eripära, kus on selle juured. Mägilaste tantsud on teravad ja kiired, samas kui tasandikelt pärit tantsude liigutused on sujuvad. Gruusia naiste graatsilised ja voolavad tantsud erinevad kardinaalselt meeste tantsudest, mis on mehelikud, kiire tempoga, sisaldavad uskumatuid keerutusi ja hüppeid. Iga Gruusia rahvatants nõuab erilisi kostüüme, mis peegeldavad eri piirkondade elanike rahvariideid.

Gruusia tantsud pakuvad uskumatut naudingut nii publikule kui ka tantsijatele endile. Selline vaatemäng ei jäta kedagi ükskõikseks. Tantsijate liigutused on nii täpsed ja veatud, et seda lihtsalt peab nägema!

Gruusia rahvatantsud jagunevad soolo-, paaris- ja rühmatantsudeks. Iga tantsija peab järgima üldist lavajoonist, kuid samas ei tohi esinejad kaotada oma individuaalsust. Mõned tantsud nõuavad partnerite vahelist võistlemist jõus, osavuses, tõstetes ja julgetes liigutustes.

Tantsijad valdavad originaalset tehnikat – nad on ainsad mehed maailmas, kes tantsivad varvastel ilma varvaskingadeta. See on uskumatu meheliku energia demonstratsioon – muljetavaldavad hüpped ja keerutused, mida sooritatakse kujuteldamatu kiiruse ja täpsusega. Nad nagu lendaks taevas.

Tantsijannade graatsia ja võlu on võrreldav klassikalise balletiga, kus igat emotsiooni ja tunnet väljendab on traditsiooniline liigutus. Nad on õrnad ja rahulikud; nad liiguvad väikeste sammudega, jättes mulje, nagu libiseksid mööda maapinda. Nad liuglevad justkui luiged järvel. Naiste käed peavad liikuma aeglaselt ja õrnalt…

 

„Gruusia tuli“ on terviklik etendus ühtse idee ja süžeega.

„Oleks raske uskuda, et keegi, kes on näinud tõelist Gruusia rahvatantsu, ei saa sellest unustamatut naudingut. Ja kui te veel näete Gruusia Kuningliku Rahvusballeti etendust, siis see on lihtsalt täiuslik!” ütleb kunstiline juht ja peaballettmeister Gela Potskhishvili.

Gruusia Kuningliku Rahvusballeti lõid 2008. aastal Gruusia koreograafid Gela Potskhishvili ja Maia Kiknadze. Gruusia rahvusliku tantsu traditsioone säilitades iseloomustab truppi uuenduslikkus ja kõrge professionaalne tase. Rohkem kui 40 miljonit inimest 80 riigis on saanud kaasa elada tantsijatele, kes hämmastavad publikut oma suurepärase tehnika, jäljendamatu artistlikkuse, uljuse ja ohjeldamatu väljendusrikkusega, mis on ainuomane vaid Gruusia tantsule.

Esituste kava

  • Laupäev, 30.11
  • 19:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika