FESTIVAL KOOLITANTS 2024: piirkondlik tantsupäev

  • Laupäev, 6.04
  • 18:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Eesti Tantsuagentuur

Tutvustus

Eesti suurim laste ja noorte tantsufestival Koolitants tähistab 30 . juubeliaastat!

Festivali Koolitants tantsupäevad on sel aastal jõudnud teise etapini. Aprillikuu jooksul toimuvad Pärnu Kontserdimajas, Ugala Teatris ja Jõhvi kontserdimajas festivali piirkondlikud tantsupäevad. Taaskord saab kokku suur tantsusõpruskond üle Eesti, et jagada tantsurõõmu ja jutustada läbi tantsuloomingu meid kõiki puudutavatel teemadel.

6. aprill, laupäev, Pärnu Kontserdimaja (Pärnu-, Saare-, Hiiu-, Lääne- ja Valgamaa ning Tallinna piirkondlik tantsupäev)
Kell 12:00 mudilased, 1…4 ja 4…7 klassid
Kell 18:00 6…9 klassid ja gümnaasium+

Jaanuarist kuni märtsini toimunud maakondlikel tantsupäevadel tegi piirkondlikele tantsupäevadele esinema kutsutud tantsude valiku žürii koosseisus tantsuõpetaja ja koreograaf Kerstin Lõhmus, tantsukunstnik ja liikumisterapeut Kristina-Maria Heinsalu ning tantsu ja -õpetajate õpetaja Paul Bobkov.

Žüriiliikmete sõnul olid kontserdid igas Eestimaa paigas sisukad, hoogsad ja muljetamapanevad. Rõõmu tegid ka arutelud juhendajate ja tantsude autoritega peale kontserte toimunud vestlusringides.

Ligi saja saadetud tantsuvideo põhjal valisid festivali kunstilised juhid Ingrid Mugu ja Kristiina Siig välja ka seitse soolot ja duetti, mis astuvad lavale koos teiste oma piirkonna tantsudega.

Piirkondlikelt tantsupäevadelt valib lõppkontsertidele tantsud peale kõikide tantsupäevade toimumist kunstiline tiim koosseisus Ingrid Mugu ja Kristiina Siig. Lisaks kuulutab iga piirkondliku tantsupäeva kontserdi lõpul oma eripreemia välja Eesti Noorte Tantsu Ühingu tantsukoolituse läbinud noortežürii, kelle märgitud tantsud on samuti oodatud esinema lõppkontsertidele.

Piirkondlikud tantsupäevad avab ETA Kompanii šoti noorte tantsuteatri Ydance kunstilise juhi Anna Kenricku lühilavastusega “ÜmberJoondumine”. Koos kontserdijuht Kelly Vaskiga astub lavale ka Koolitantsu Kompanii 14. lennu vähendatud koosseis, esitades katkendeid tantsulavastusest “Kui ma veel noor ja jumal olin”.

Koolitants 2024 tantsupäevade kontserdijuht on laulja ja laulukirjutaja Kelly Vask, kes varasemast on tantsusõpradele tuttav sellistest Koolitantsu Kompanii suurlavastustest nagu “Udus või ilmsi” Rakvere vallimäel ning “Kui ma veel noor ja jumal olin” Jõhvi kontserdimajas.

#tantsonkunst, mille nautimine ei võta midagi ära – kuid annab meile väga palju juurde!

PILETID
Piirkondlike tantsupäevade piletid:
Üks kontsert: 12€ (eelmüügist Fientast) / 15€ (kontserdipäeval ainult kohapeal)
Lapsed kuni 18 ja õpilased kuni üldhariduskooli lõpuni õpilaspileti ettenäitamisel: 7€
Päevapilet 20€ (eelmüügist Fientast) / 25€ (kontserdipäeval ainult kohapeal)

NB! Kontserdipäeval on piletid müügil vaid kohapeal. Eelmüük Fientas lõpeb kontserdipäevale eelneval hilisõhtul.
Piletihinnad sisaldavad käibemaksu.

Pilet tuleb osta kõikidel kontserdikülastajatel, v.a. tantsijatel, tantsupäeval esitlusele tulevate tantsude autoritel-juhendajatel ja truppide saatjatel ning kuni 3-aastastel pealtvaatajatel.

NB! Eelmüügist ostetud piletid tuleb kohapeal vahetada käepaela vastu! Istekohad on nummerdamata.
NB! Korraldaja ei vaheta pileteid ümber ega osta tagasi. Veendu eelnevalt, kas ostad piletid õigele kontserdile.

Täname: Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Kultuuririkkuse aasta, Tallinna Haridusamet, Pakenditööstus, Integratsiooni Sihtasutus, Jalajälg AS (Nike), Tere AS, Corny Eesti, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Pärnu linn, Paide linn, Viljandi linn, Eesti Tantsuhuvihariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit.

Koolitantsu korraldab Eesti Tantsuagentuur.

Lisainfo: koolitants.ee
#tantsonkunst
#koolitants

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika