ERSO: ELTS JA SKRIDE

  • Kolmapäev, 15.11
  • 19:00
  • Tartu, Vanemuise kontserdimaja
  • Sümfooniline muusika

Tutvustus

ERSO: ELTS JA SKRIDE

Sarja MAESTRO II kontsert

Franz Schreker

Avamäng ooperile “Märgistatud” (Die Gezeichneten)

Heino Eller

Viiulikontsert h-moll

Igor Stravinski

Ballett “Petruška” (Pétrouchka)

BAIBA SKRIDE viiul

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Dirigent OLARI ELTS

Olari Elts ja Baiba Skride – topeltenergia, mida toetab 15 aasta pikkune koostöö nii Euroopa kui Ameerika kontserdilavadel.

Baiba Skride loomulik lähenemine musitseerimisele on kütkestanud paljusid tänapäeva nimekaid dirigente ja orkestreid üle maailma. Tähelepanu pälvib ta just oma eheda mängurõõmu ning tundeliste ja kirglike interpretatsioonidega. “Eltsi dirigeerimisstiilis kajastub vastupandamatu energia ja rõõm” (Artsfile Ottawa, 30.03.2017), see on ühtaegu “nii toretsev kui ka piinlikult täpne” (The SunBreak, 17.04.2017).

Baiba Skride on soleerinud nii New Yorgi Filharmoonikute, Berliini Filharmoonikute, Bostoni Sümfooniaorkestri, Pariisi Orkestri kui NHK Sümfooniaorkstri ees. Dirigentidest on ta teinud koostööd ka Thierry Fischeri, Paavo ja Neeme Järvi, Andris Nelsonsi, Santtu-Matias Rouvali, Vassili Petrenko, Yannick Nézet-Séguini, John Storgårdsi, Kazuki Yamada ja paljude teistega.

Koos ERSO ja orkestri peakülalisdirigent Olari Eltsiga tuuakse publikuni ja salvestatakse Eesti muusikaklassiku Heino Elleri viiulikontsert, mille tähtsust on võimatu üle hinnata – tegemist on Eesti muusikaloo esimese viiulikontserdiga. Õhtu II pooles kõlab Stravinski muinasjutuline ja piltlikult ilmekas balletimuusika “Petruška”, milles on oma koht nii kirehoogudel kui ka armukadedusel.

Piletid Tartus: 19 € / 14 €

Piletid Tallinnas: 22 € / 16 €

OSTA PILET: PILETILEVI, PILETIMAAILM

Kontsertide korraldaja ERSO

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.