Emakeelepäeva kontsert „Elab ta sinu sees“

  • Neljapäev, 14.03
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Eesti Segakooride Liit

Tutvustus

Eesti Segakooride Liit kutsub Sind 14.märtsil, emakeele aastal ja emakeele päeval Estonia kontserdisaali kuulama meie oma imelisest, koduse kõlaga eesti keelest sündinud laule. Esinevad Tartu Üliõpilassegakoor, Viljandimaa kammerkoor, Eesti Noorte Segakoor, Musamari koorikooli lastekoor, tütarlastekoor Canzone ja VHK keelpilliorkester. Eesootava laulupeo-suve hingust on juba selgesti tunda ja laulukoorid kui laulupeotraditsiooni olulised kandjad avavad emakeelepäeval kontserdiga “Elab ta sinu sees ” meie suurimale rahvuslikule kokkutulemisele pühendatud sündmuste kalendri. Tule ja kuula, kuidas emakeel elab sinu sees vulinal, sulinal, lossis ja saunas, rõõmus ja valus, halvas ja hääs. Rõõmsa kohtumiseni meie oma salakeele kontserdil!

Esinevad Tartu Üliõpilassegakoor, Eesti Noorte Segakoor, Viljandimaa Kammerkoor, Tütarlastekoor Canzone, Musamari Koorikooli lastekoor ning VHK Keelpilliorkester, juhatavad Küllike Joosing, Silja Uhs, Kadi Ritsing, Ulrika Grauberg, Tiina Mee, Rasmus Puur ja Pärt Uusberg.

Kavas: Heino Eller, Mart Saar, Ester Mägi, Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Alo Ritsing, Aarne Männik, Pärt Uusberg, Hain Hõlpus, Tõnu Kõrvits, Peep Sarapik, jt

Kõneleb kontserdi patroon folklorist Marju Kõivupuu

Kontsert toob kuulajani valiku eesti heliloojate loodud emakeelset koorimuusikat ning on pühendatud emakeelepäevale.

2019. aasta on kuulutatud eesti keele aastaks ning kontserdiga tähistatakse ühtlasi ka riigikeele 100. aastapäeva. Kõlavad koorimuusika kullavaramusse kuuluvad laulud ja ka suviseks juubelilaulupeoks loodud uudisteosed.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika