Eesti gruuv 1970–80ndad

  • Kolmapäev, 27.12
  • 19:00
  • Tartu, Vanemuise kontserdimaja
  • Jazz
  • SA Eesti Kontsert, Estonian Funk Embassy’ga

Tutvustus

Esitajad:

ÜENSO orkester
Dirigent Riivo Jõgi
Rita Ray, Robert Linna, Ivo Linna
Lexsoul Dancemachine
Erikülalised: Lembit Saarsalu, Tõnu Naissoo

Okupatsiooni kiuste kõlas 1970ndatel ja 1980ndatel Eesti raadios ja pidudel funk’i, souli ja džässi mõjutustega muusika, mida ka salvestati. Osa sellest jäi arhiividesse oma aega ootama. Nüüd on see käes – Rita Ray, Robert Linna ja Ivo Linna toovad tuntud ja senitundmatud pärlid kuulajateni!
Laval on ka supergrupp Lexsoul Dancemachine koos Üle-eestilise Noorte Sümfooniaorkestriga, keda juhatab Riivo Jõgi. Tänaste tippmuusikute ja toonaste legendide vahele loovad ühendava silla erikülalised saksofonist Lembit Saarsalu ja helilooja-pianist Tõnu Naissoo.

Kõlab raudse eesriide kiuste Eestisse imbunud laia maailma mõjuline muusika. Apelsini, Marju Kuudi, Els Himma, Uno Naissoo, Gunnar Grapsi ja Valter Ojakääru looming; sekka Eesti Raadio esimeses stuudios öösiti poolsalaja salvestatud originaalpalu ja Lääne autorite laule, mille uusversioonid ja lüürika loodi Soome raadiolainete kaudu püütud Detroidi Motowni, New Yorgi Atlanticu või Columbia Recordsi artistide esituste põhjal.

Kõlab muusika, mida mängiti Viru Varieteest Kevade restoranini, põrandaalusest Soul Clubist sadadele tuhandetele vinüülplaatidele, mida leiab vanaema pööningult ja hipsteri plaadikogust. Teine pool salvestisi on paraku jäänu avaldamata võõrvõimu jaoks sobimatu sisu või teisitimõtlejast artisti tõttu.

Eesti muusika legendidele teevad kummarduse Eesti Kontsert ja Estonian Funk Embassy.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika