Eesti Kontserdi hooaja lõppkontsert Julia Fischer ja Academy of St Martin in the Fields

  • Kolmapäev, 8.05
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Academy of St Martin in the Fields
Julia Fischer (viiul, kontsertmeister)

Kavas:
Mozart. Sümfoonia nr 29 A-duur KV 201
Beethoven. Romanss viiulile ja orkestrile nr 1 G-duur op. 40
Beethoven. Romanss viiulile ja orkestrile nr 2 F-duur op. 50
Mozart. Sümfoonia nr 40 g-moll KV 550

Academy of St Martin in the Fields on üks maailma parimaid ning erilisemaid kammerorkestreid. Orkestri asutas 1958. aastal Sir Neville Marriner Londoni juhtivatest muusikutest ja see on oma nime saanud samanimelises kirikus antud esimese kontserdi järgi. Legendaarne orkester on tuntud värskete, säravate, nüansipeenete tõlgenduste ning erilise energia ja pühendumusega antud kontsertide poolest. Orkester on tuntud ja armastatud esineja kõikjal maailmas, nende kontserdid on aastaid ette välja müüdud.

Praegu juhib orkestri kunstilist tegevust muusikaline juht ja virtuoosne viiuldaja Joshua Bell, kes soleeriva kontsertmeistrina panustab orkestri firmamärgiks kujunenud väikese, dirigendita musitseeriva koosseisu kollegiaalsesse vaimu ja paindlikkusse.

Eestis toimuvat kontserti juhib ja siin soleerib maailmalavade tippviiuldaja Julia Fischer, kelle üle 20 aasta kestnud koostöö orkestriga on saavutanud täiuse nii muusikalises mõistmises kui ühises lavaenergias. Fischer on mitmekülgne muusik, kes lisaks hiilgavale viiuldajakarjäärile on erakordsete võimetega kontsertpianist!, kammermuusik ja viiuliõpetaja. Tal on tohutu esinemisgeograafia ja erakordselt tihe ning mitmekülgne kontserdigraafik koos kaasaja kõige väljapaistvamate muusikute kolleegidega.

Selline kontsert Eestis on meie muusikaelu aastate tippsündmus!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika