Bob Mintzer (saksofon, USA), Estonian Dream Big Band

  • Pühapäev, 27.05
  • 18:00
  • Tallinn, Vene Teater
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Bob Mintzer (saksofon, USA)
Estonian Dream Big Band
Kunstiline juht Siim Aimla

Estonian Dream Big Bandi aastapäevaks teeb Eesti Kontsert meie džässipublikule kingituse ja toob kontserdipubliku ette Los Angelesi saksofonisti Bob Mintzeri.

Tippsaksofoniste on maailmas teisigi, kuid Mintzeri fenomen seisneb just bigbändi kõla, ettekande intensiivsuse ja stiilvabaduse tõstmises ületamatule kõrgusele. Mintzer on hinnatud bändijuht, kelle värskeim, ka Grammy auhinnale nomineeritud album on salvestatud tema kodus („All L.A. Band“ / Fuzzy Music, 2016).

Parimatest džässmuusikutest koosneva kvarteti Yellowjackets koosseisus on Mintzerile omistatud Grammy auhind lausa kahes kategoorias – parima jazz-fusion-esituse ja instrumentaalse R&B eest. Bob Mintzer mängib nii saksofoni kui ka bassklarnetit, komponeerib, arranžeerib, avaldab oma valdkonnas olulisi kirjatöid, annab meistrikursusi ning õpetab (University of Southern California). Hiljuti sai Mintzer ka Eestis esinenud WDR Sinfonieorchester Kölni bigbändi peadirigendiks.

Mintzer on musitseerinud koos džässimaailma suurkujudega, nagu Art Blakey, Jaco Pastorius, Sam Jones, Randy Brecker, Gil Evans, samuti koos sümfooniaorkestritega, ja teinud koostööd teiste valdkondade staaridega, näiteks rokkansambliga Queen.

Estonian Dream Big Band loeb oma asutamispäevaks 17. märtsi 1998. Kahekümne aasta jooksul on nad pakkunud publikule ainulaadseid džässielamusi. Ansambli esinemist iseloomustab võrratu stiilitunnetus ja nakatav mängurõõm. EDBB on lava jaganud paljude oma ala meistritega nii Eestist kui välismaalt, teiste seas Lembit Saarsalu, Paul Mägi, Silvi Vrait, Tõnis Mägi, Hedvig Hanson, Mart Sander, Dee Dee Bridgewater, Frank Foster, Lew Soloff, Ray Anderson, Irina Rodiles, Tim Hagans, Randy Brecker, Jukka Linkola, Ulf Wakenius, Marzi Nyman jpt. Aastal 2002 sündis koostöös Riho Sibulaga plaat „Riho Sibul & Estonian Dream Big Band“ ning 2005. aastal nägi ilmavalgust „Hendrik Sal-Saller & Estonian Dream Big Band“. EDBB kunstiline juht ja peadirigent on Siim Aimla.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.