Balcardion – rahvusvaheline akordionitrio

  • Neljapäev, 29.11
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja

Tutvustus

Esitajad:

MAURICE BALASKA (KANADA)
EVITA ANDERSON (LEEDU)
RADOVAN POPOVI (SERBIA)

MICHAEL JACKSONIST JA AC/DC-ST BALKANI RAHVASTE VÄRVIKATE MOTIIVIDENI NING KLASSIKALISEST MANEERIST TÄNAPÄEVASE ELEKTRIAKORDIONI ŠÕUNI

Oma erakordse kontsertprogrammiga külastab Eesti suuremaid linnu rahvusvaheline
akordionitrio Balcardion – Radovan Popovi Serbia linnast Suboticast, mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat Evita Anderson Leedust ning prantsuse päritolu muusik Maurice Balaska (Kanada). Trio programmi kuulub palju erinevaid muusikastiile ja -suundi: Balkani rahvaste tulised rütmid, prantsuse estraadilaulude meisterlikud arranžeeringud, tänapäeva pop- ja rokkmuusikapalad selliste bändide ja esitajate repertuaarist, nagu ABBA, Queen, Michael Jackson, AC/DC, Take That jt.

Akordionist Radovan Popovi loomevaramusse kuuluvad sooloprojektid, pikaajalised koostööd koreograafiaansamblitega ning ka isikliku orkestri juhtimise kogemus. Teda võib nimetada „sündinud muusikuks‟, kuna ta on sündinud ja kasvanud musikaalses peres, kus armastust muusika vastu pärandatakse hoolikalt põlvest põlve. Tema repertuaarist leiab Balkani rahvaste (serblaste, horvaatide, makedoonlaste, ungarlaste, kreeklaste, rumeenlaste, bulgaarlaste) muusikat, mis on pälvinud avaliku tuntuse serblasest muusiku Goran Bregovići kontsertidel ja Emir Kusturica filmides, ning põiminguid teiste Euroopa rahvaste muusikaga. Radovani repertuaaris on eriline koht kodumaa meloodiatel, milles võib kuulda iga inimese hingekeeli puudutavat õrnust, tuld, temperamenti, tundlikkust. Selle muusika saladuseks on ebaharilik rütm. Kes seda kord kuulnud on, ei saa seda enam unustada; see haarab ega lase enam lahti.

Rahvusvaheliste konkursside ja festivalide laureaat Maurice Balaska – prantsuse päritolu Kanada kodanik, keda mõnikord kutsutakse ka „inimorkestriks‟ – on ühendanud traditsioonilise akordionimängu teadmistega helirežiist, elektroonilisest ja arvutimuusikast, luues unikaalse elektroonilise akordionisüsteemi. Ta on üles astunud Jaapanis, Poolas, Saksamaal, Taanis, Šveitsis, Hollandis, Kanadas ja mujal maailmas. Maurice’i moto on: akordion pole vaid šlaagrimuusika lisand, vaid sellega saab luua ka tänapäevast muusikat. Maurice’i ülesastumisse kuuluvad ka vokaal-, erinevad meelelahutuslikud, koreograafilised ning šõuelemendid.

Akordionist, mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat Evita Anderson on lõpetanud kiitusega Stockholmi Muusikaakadeemia magistrantuuri ning täiendanud teadmisi Gdanski Muusikaakadeemias tuntud helilooja ja akordionisti Krzysztof Olczaki käe all. Kontsertidel esitab Evita nii akadeemilist kui ka popmuusikat. Erilise tuntuse on pälvinud tema Argentiina tango ja prantsuse estraadilaulude meisterlikud arranžeeringud ‒ kõigile hästi teada Edith Piafi „Padam padam‟ või „La Vie en Rose‟ ning Joe Dassin’i „Les Champs Elysees‟.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika