Antonio Vivaldi: ”Keelpilliarmastus”, ”Neli aastaaega”

  • Laupäev, 11.11
  • 19:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Sümfooniline muusika

Tutvustus

Esitajad:

Peterburi sümfooniaorkester, dirigent Lev Dunajev
Jekaterina Šimanovitš (sopran)
Aleksandr Danilevski (viiul)
Nina Žilkina (flööt)

Antonio Vivaldi. Taevane ja maine armastus

Sankt-Peterburgi sümfooniaorkester Lev Dunajevi juhatusel on kuulajatele ettevalmistanud tõeliselt oivalise kingituse – kontserdi Veneetsia barokkmuusika maestro Antonio Vivaldi teostest “Taevane ja maine armastus”.
Vivaldi muusika on maailmas niivõrd populaarne, et seda jagub kõikjale: kontsertidele, filmidesse ja isegi mobiiltelefonide helinavalikusse. See on eriliselt hingeline, lüüriline, siiras ja ühtlasi kirglik.

Kontserdi esimeses pooles saavad kuulajad nautida avamängu ooperile “Dariuse kroonimine”, kontserti flöödile orkestriga “Öö”, ooperiaariaid esitava Maria teatri solisti Jekaterina Šimanovitši häält ja nn külasümfooniat “Alla Rustica”.

Teine pool on tervenisti pühendatud “Aastaaegadele”. Ülituntud neljaosaline süit kõlab tuntud Peterburi viiuldaja Aleksandr Danilevski esituses. A. Vaganova nimelise Vene Balletiakadeemia tudengitest tantsupaari kaasaegne koreograafia rõhutab Antonio Vivaldi meloodiate plastilisust, tema muusika vaimset vabadust, avatust ja piiritust.
“Aastaaegade” originaalne tõlgendus pakub võimalust näha tuttavaid meloodiaid uues valguses, tunnetada sajandite tagant tulvavate emotsioonide jõulisust.
Kava peaks pakkuma huvi ka laiemale publikule vanusest hoolimata.

Kestus 90 min, vaheajaga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika