Õnne sünnipäevaks, Urmas Sisask ja Pärnu kontserdimaja! MUUDATUS KAVAS!

  • Laupäev, 28.11
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Siiri Sisask (vokaal)
Anu-Mari Uuspõld (sopran)
Urmas Sisask (klaver, toru-pill)
Marcel Johannes Kits (tšello)
Kaido Välja (viiul)
Egmont Välja, Johannes Välja, Rudolf Välja, Tobias Välja (tšellod)
Tiiu Sisask (klaver)
Pärnu Linnaorkester
Dirigent Aivo Välja

Kooriliikme haigestumise tõttu muutub Urmas Sisaski sünnipäevakontserdi kava. Kontserdil ei osale Estonia Seltsi segakoor ja Pärnu kammerkoor.

Ette kandmata jääb „Floret silva nobilis“, selle asemel tuleb esitusele tema vokaaltsükkel „Ganymedes“, esitajateks Anu-Mari Uuspõld (sopran) ja Tiiu Sisask (klaver). 9 armastuslaulust koosnev tsükkel põhineb Marie Underi tekstidel ning on valminud 1995. aastal. Nii nagu paljud teisedki Sisaski teosed, on ka see kosmilisele armastusele pühendatud tsükkel ainest saanud tähistaevast – Ganymedes on Jupiteri suurim ja heledaim kaaslane ning teda võib pidada armastuse sümboliks nagu kõiki taevakehasid, mis või kes aastamiljardeid teineteisega seotud on.

Soovi korral ostetakse pilet tagasi 14 päeva jooksul peale kontserdi kavandatud toimumisaega, tagasiost kestab kuni 12. detsembrini. Pileti saab tagastada meili teel, saates selleks e-pileti või foto piletist ja arveldusarve numbri aadressil tagasiost@concert.ee, või kontserdimajade kassades.

Eesti Kontsert, Pärnu Linnaorkester ja agentuur Concerto Grosso vabandavad võimalike ebamugavuste pärast!

 

Kavas:

Sisask. Vokaaltsükkel “Ganymedes” op. 53

Sisask. Tšellokontsert „Must auk M-87“ op. 161 (2019, maailma esiettekanne)

Sisask. „Plejaadid“ op. 11

Sisask. „Naage sümfoonia“ op. 164 (2020, maailma esiettekanne)

Urmas Sisask on haruldane nähtus – astronoomiahuvilisest helilooja, kelle muusika põhineb taevakehade ja helikõrguste numbrilistel seostel. M-87 on objekt Neitsi tähtkujus, mille keskel on must auk. Igal galaktikal on keskel taoline auk. Aga 2019. aastal õnnestus maailma raadioastronoomidel esimest korda seda raadioteleskoopidega pildistada. Selline sensatsioon andis Urmas Sisaskile tõuke luua teos tšellole ja orkestrile. Kontserdil esitavad “Plejaade” isa Urmas ning tütar Tiiu Sisak.

Üheksast armastuslaulust koosnev tsükkel “Ganymedes” op. 53, põhineb Marie Underi tekstidel ning on valminud 1995. aastal. Nii nagu paljud teisedki Sisaski teosed, on ka see kosmilisele armastusele pühendatud tsükkel ainest saanud tähistaevast. Ganymedes on Jupiteri suurim ja heledaim kaaslane ning teda võib pidada armastuse sümboliks nagu kõiki taevakehasid, mis või kes aastamiljardeid teineteisega seotud on.

Naage sümfoonia on aga lapsepõlve küla lugu, mis valmis alles nüüd. Naage küla asub Türisalu pangal ja 1970ndatel oli seal neli majapidamist. Kahest neist, Madise ja Näki taludest kasvas 15 kutselist muusikut- Väljad ja Sisaskid. Koos abikaasade ja lastega tuleb neist kokku aukartust äratav nimekiri, kellest saaks kokku terve orkestri. Nii tekkis helilooja Sisaskil tahtmine see eriline küla avalikkuse ette tuua ja muusikaajalukku kirjutada. Kaks põlvkonda neid külalapsi on täna laval teose peategelastena. Lugu ise on mõtlik ja ka lustlik – on heinategu, metsa istutamist, tähetorni ehitamist…kõike elulist.

Koostöös Pärnu Linnaorkestri ja agentuuriga Concerto Grosso

Toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, kirjastus Edition 49

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika