BIG BANG SEMINAR EI TOIMU!

  • Reede, 20.03
  • 11:00
  • Tallinn, Eesti Rahvusraamatukogu
  • Eesti Kontsert ja ASSITEJ Eesti Keskus

Tutvustus

Esitajad:

Päeva juhib Reigo Ahven

Head seminarile registreerunud!

COVID-19 leviku piiramiseks kehtestatud eriolukorra tõttu jääb Big Bangi seminar ära.

Püsige terved! 

 

Eesti Kontsert ja ASSITEJ Eesti Keskus esitlevad:

„MUUSIKA JA TEATER NOORELE VAATAJALE: TEADLIKKUS, KVALITEET NING KOOSTÖÖ KOOLIDE JA LASTEAEDADEGA“

Päeva juhib REIGO AHVEN

Seminar on tasuta, eesti ja inglise keeles, sünkroontõlkega. Soovijatele väljastatakse tõend seminaril osalemise kohta.

Vajalik on EELREGISTREERIMINE

Seminari eesmärk on tutvustada kaasaegseid võimalusi ja meetodeid, kuidas luua noore publiku projekte ning rääkida haridusasutustes lastele ja noortele suunatud kunstist. Seminarist on oodatud osa võtma õpetajad, eriti draama- ja muusikaõpetajad ning klassijuhatajad, huvijuhid, muusikud, teatritegijad ja lapsevanemad.

Seminar toimub rahvusvahelise noore vaataja teatripäeva raames.


PROGRAMM

10.30 Registreerumine ja kohv

11.00–11.15 Moderaatori sissejuhatus

11.15–11.45 Wouter Van Looy – Zonzo Compagnie, Big Bang Festivali asutaja ja kunstiline juht (Belgia)
„Big Bang Festival: seiklusrikas muusikafestival noorele publikule“
Big Bang Festival nihutab noorele publikule mõeldud muusikaprojektide piire. Mis on Big Bang Festivali filosoofia? Mis ühendab 14 Big Bang Festivali Euroopas ja Kanadas? Big Bangi põhimõttest, projektiideedest ning lastele suunatud muusikaprojektide väljakutsetest räägib festivali looja Wouter Van Looy.

11.45–12.30 Ana Luísa Veloso ja Gustavo Costa – Association Sonoscopia (Portugal)
„Muusika ja hariduse ümbermõtestamine Sonoscopia näitel“
Portugali muusikahariduse liidu juhatuse liige Ana Luísa Veloso ning muusik ja helilooja Gustavo Costa tutvustavad praktiliste näidete varal kuulamise ja teadlikkuse kasvatamise kaasavaid strateegiaid muusika tegemisel. Samuti räägivad nad muusika- ja muusikahariduse psühholoogia uurimiskeskuse CIPEM teadusuuringust, mis analüüsib, kuidas motiveerida ja kaasata lapsi muusikategemisse. Vaagitakse, mis võiks olla artiste ja kooliõpetajaid nende loometegevuses ja töös ühendavaks sillaks.

12.30–12.50 Kohvipaus

12.50–13.20 Aline Goffin – näitleja, laulja ning häälenäitleja (Belgia)
„Minu Big Bangi teekond 1999–2019“
Aline Goffin on 20 aasta jooksul esinenud mitmel Big Bangi festivalil. Ta annab ülevaate oma Big Bangi teekonnast, alates esimesest ülesastumisest 10-aastaselt tšehhi viiuldaja ja laulja Iva Bittová lastekooris, kuni etteasteteni bändiga suurtes ooperisaalides 2019. aastal.

13.20–13.45 Heli Ernits – oboe ja inglissarv, Duo Telluuri liige (Eesti)
Kontsertetendus „Unehaldjailm“, uue projekti loomise väljakutsed (Big Bang Tallinn 2019)

13.45–14.30 Lõuna

14.30–15.00 Fragmendid etendusest „2 + 2 = 22“
Zuga Ühendatud Tantsijad

15.00–15.20 Kaido Rannik – Miksteater, ASSITEJ Eesti Keskus (Eesti)
„Teatri mõju noorele vaatajale“
Kaido Rannik tutvustab ülemaailmseid teaduslikke uuringuid teatri mõjust noorele vaatajale. Eestis pole selliseid uuringuid ülikoolitasemel veel tehtud. Ettekanne võiks inspireerida nii teatritegijaid, mõtestajaid kui ka haridustöötajaid.

15.20–15.40 Peter Duncan – tsirkusekoolitaja (Inglismaa)
„Tsirkuse mõjust ja meetoditest hariduses ja kunstis“
Peter Duncani õpetus ühendab uuenduslikke ja kaasavaid meetodeid, mis soodustavad loovust, enesekindlust, kiiret arengut ja noorte eneseteostust. Sotsiaalne tsirkus, kaasamine ning kehaline kirjaoskus on praegu tema peateemad. Duncan toob ettekandes näiteid tsirkuse mõju ja kasutegurite teaduslikest uuringutest.

15.40–16.50 Vestlusring: kontserdid ja etendused haridusasutustele
„Vastutus, valikud ja kvaliteet“
Kirsten Simmo (SA Eesti Teatri Agentuur), Margit Salmar (Rahvakultuuri Keskus), Ülle Lehtmäe (SA Eesti Kontsert), Tuuli Potik (Rahvusooper Estonia noortetöö juht ja haridusprojektide koordinaator), Allan Kress (Assitej Eesti Keskus), Külli Arand (Eesti Klassiõpetajate Liit), Mairy Perman (Eesti Lasteaednike Liit)

16.50 Lõppsõna


ESINEJAD

Wouter Van Looy on Zonzo Compagnie ja Big Bang Festivali asutaja ning kunstiline juht. Ta on algatanud ja juhtinud mitmeid rahvusvaheliselt auhinnatud projekte, mis on mõeldud nooremale publikule, näiteks „Listen to the silence”, „Mile(s)tones“ (esitatakse Big Bang Festivalil Tallinnas novembris 2020) ja „Slumberland“ jpt.
Wouter Van Looy on rahvusvahelise ooperi- ja kaasaegse muusikateatri lavastaja. Tema töid on hiljuti esitatud Zürichis (Theaterspektakel), Mexicos (Musica y Escena), Lille’is (Opéra de Lille), Lissabonis (Centro Cultural de Bélem) ja Amsterdamis (Holland Festival).
www.zonzocompagnie.be
https://www.bigbangfestival.eu/

Ana Luísa Veloso on omandanud doktorikraadi muusikahariduse erialal Aveiro ülikoolis (2012). Ta on praegu järeldoktorantuuris CIPEM-is, kus ta arendab uurimisprojekte muusikalise loovuse valdkonnas ning uurib isikliku ja sotsiaalse muutuse teemat muusika kaudu. Ta on Sonoscopia liige, Portugali muusikahariduse ühingu juhatuse liige ja Portugali ajakirja Music Education peatoimetaja. Ta tegeleb aktiivselt muusiku ja kitarrimängijana ansamblikoosseisudes, mis tegelevad improvisatsiooni, kaasaegse ning eksperimentaalse muusikaga.

Gustavo Costa (www.gustavocosta.pt) on õppinud löökpille, muusikatehnoloogiat, sonoloogiat, kompositsiooni ja muusikateooriat. Ta on omandanud doktorikraadi digitaalmeedias arvutimuusika väljendusvahendite ja interaktiivsuse teemadel. Muusiku ja heliloojana on tema töö aluseks reaktsiooniline underground-kultuur, improviseeritud ja elektroakustiline muusika. Gustavo Costa on mänginud ja salvestanud Euroopas, Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Brasiilias, Colombias ja Liibanonis koos John Zorn Cobra, Mark Stewarti, Fritz Hauseri, Alfred Harthi, Arthur Doyle´i, Jamie Safti, Damo Suzuki, Steve Mackay jpt. Hetkel töötab ta professori assistendina Aveiro ülikoolis Portugalis ja ESMAE Portos (www.esmae.ipp.pt/)

Aline Goffin on dubleerinud paljusid animafilme, sealhulgas „Frozen“, „Despicable Me“, „The Incredibles“ ja „Alice in Wonderland“. Goffini peamine huvi on muusikateater, mistõttu asutas ta hiljuti oma muusikateatri Kopseer. Goffin teeb koostööd ka Zonzo Compagnie’ga („Staring Girl“, „Slumberland“, „Songs with Roots“).
Goffin on popbändi Ivori Moss laulja ja laulukirjutaja, samuti on ta taustalauljana teinud koostööd mitme Belgia artistiga, teiste seas An Pierlé, Soetkin Baptist ja Wigbert Van Lierde.
Alates 2013. aastast õpetab ta lastele ja täiskasvanutele laulmist ja teatrikunsti.
https://www.transparant.be/en/artists/alinegoffin

Heli Ernits on Eesti oboe- ja inglissarvemängija. Ta töötab alates 2009. aastast Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ja tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, esitades sageli eesti muusikat, ning on puhkpillikvinteti Estica asutajaliige. Ernits on lõpetanud oboe eriala bakalaureuseõppe Karlsruhe Muusikakõrgkoolis ning bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on pälvinud I preemia IV rahvusvahelisel konkursil Jurmala 2008, II preemia Eesti interpreetide puhkpillikonkursil (2008 ja 2012), laureaaditiitli Yamaha stipendiumikonkursil (2012) ja ERSO preemia Eesti noorte interpreetide konkurssfestivalil Con Brio (2010), mis tõi kaasa esinemise solistina ERSO ees.
Heli Ernits osales Big Bang Tallinn 2019 festivalil projektiga „Unehaldjailm“.

Sonoscopia (www.sonoscopia.pt)
Sonoscopia ühendus loob, produtseerib ja edendab kunsti- ja haridusprojekte, keskendudes eksperimentaalmuusikale, heliuuringutele ja interdistsiplinaarsetele kooslustele. Ettevõtte asutamisest  2011. aastal alates on nad korraldanud üle 600 ürituse, kunstiprojekti, haridusalase tegevuse ja avaldanud trükiseid; organisatsioon on külastanud u 20 Euroopa riiki, samuti kaugemaid maid, nagu USA, Liibanon, Jaapan, Tuneesia ja Araabia Ühendemiraadid.
Sonoscopial on Porto kesklinnas loome- ja residentuurikeskus. Loome- ja teadustööks sobivates väikestes stuudiotes on nad korraldanud palju esitlusi, samuti on keskus võõrustanud sadu kunstnikke kogu maailmast.
Alates 2015. aastast on Sonoscopia koos muusika- ja muusikahariduse psühholoogia uurimiskeskusega CIPEM loonud uurimisprojekti, mille eesmärk on mõista, kuidas muusikud ja kunstnikud mõtlevad haridusest ning kuidas edendada ja arendada nende kahe valdkonna dialoogi. See on viinud  Sonoscopia ja CIPEM-i osalema paljudele rahvusvahelistele konverentsidele, kus nad on saanud tutvustada põhjalikke teadus- ja kunstiuurimusi.

Kaido Rannik on väiketeatri Miksteater eestvedaja, lavastaja ja näitleja ning ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse liige.

Peter Duncan on kogenud tsirkusekoolitaja Inglismaalt.

Külli Arand on Audentese erakooli 1.–6. klasside õppejuht.

Ülle Lehtmäe on Eesti Kontserdi koolikontsertide produtsent-toimetaja, korraldanud 2019. aastal 430 koolikontserti üle Eesti.

Tuuli Potik on Rahvusooper Estonia noortetöö juht ja haridusprojektide koordinaator.

Kirsten Simmo on Eesti Teatri Agentuuri juht, teatriteadlane ja kultuurikorraldaja, pikaaegne ASSITEJ Eesti Keskuse liige ja eestvedaja, Salme Reegi nimelise noore vaataja teatriauhinna žürii liige.

Allan Kress on näitleja ja lavastaja, ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse liige ja Banaanikala Projektiteatri eestvedaja ning festivalikorraldaja.

Margit Salmar on Rahvakultuuri Keskuse toetusmeetmete osakonna juhataja (sh programm „Teater maal“).

Mairy Perman on Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaia õpetaja.

 

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.