Jõulunädalal kõlavad Tallinnas, Tartus ja Pärnus vaimustavad pühadekontserdid

Sel nädalal annab Eestis kolm säravat pühadekontserti armastatud metsosopran Annely Peebo, kutsudes kaasa muusikuid Tallinnast ja Viinist. Oma jõulukontserdiga astuvad publiku ette ka Eesti Rahvusmeeskoor ja Hortus Musicus.

Head ajakirjanikud! Täna hommikul on võimalus külastada Rahvusmeeskoori kontserdi proovi Tallinnas Jaani kirikus ja päeval Annely Peebo kontserdi proovi Estonia kontserdisaalis.

Nädalavahetusel Tallinnas juba ühe vaimustava jõuluootuse kontserdi andnud Tallinna Kammerorkester eesotsas maineka viiuldaja Florian Dondereriga on täna, 22. detsembril Tartu publiku ees. Kontsert algab Tartu Pauluse kirikus kell 19, solistidena teevad kaasa Tallinna Kammerorkestri kontsertmeister Harry Traksmann, klavessinist Reinut Tepp ja flötist Oksana Sinkova.

Kolmapäeval, 23. detsembril ootab Rahvusmeeskoor kõiki Tallinnas Jaani kirikusse jõulukontserdile „O Magnum Mysterium“. Muidugi kõlavad pühalikul kontserdil armastatud jõululaulud, sealhulgas Sibeliuse „En etsi valtaa, loistoa“, Gruberi „Püha öö“ ja Wade „Adeste fideles“, mille on meeskoorile seadnud Tõnis Kaumann. Kontserdi keskmes on aga Henrik Ødegaardi jõuluteos „Transeamus“ metsasopranile, meeskoorile ja orelile. Solist on Iiris Oja, orelil Ene Salumäe, dirigeerib Mikk Üleoja. Kontsert algab kell 18.

Annely Peebo „Pühademuusika“ kontserdid on suisa kahe koosseisuga – reedel, 25. detsembril esineb armastatud metsosopran Pärnu kontserdimajas koos Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintetiga. Klaveril saadavad Pantelis Polychronidis ja Riivo Jõgi. Kontsertidel 26. detsembril Estonia kontserdisaalis ja 27. detsembril Vanemuise kontserdimajas on Peebo lavapartnereiks vokaalansambel VieVox. Vokaalgrupi liikmed on kõik kuulsa Viini poistekoori kasvandikud, kes Eesti publiku ees on esimest korda. Kõlab Viini klassikute muusika ja Viini valsid, sekka mõned maailma tuntumad jõuluhitid, ning muidugi ka eesti muusika.

Varajase muusika ansambel Hortus Musicus annab neil pühadel kaks kontserti – laupäeval, 26. detsembril Tallinnas Väravatornis ja pühapäeval, 27. detsembril Tartus Jaani kirikus. Kontserdil „Noel, noel“ kõlab sajanditetagune helge jõulumuusika.

Kontsertide kohta saab lisainfot aadressil www.concert.ee.

Eesti Kontsert tuletab meelde lihtsaid hügieenireegleid: kontserdile tulles kanna kindlasti maski, desinfitseeri käsi, hoia publikualal distantsi, laadi oma telefoni HOIA-rakendus ja hoia telefon kontserdi ajal hääletul režiimil.

Häid saabuvaid jõulupühi!

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika