Homme astub ERSO ette maailmalavade sopran Chen Reiss

Homme astub ERSO ette maailmalavade sopran Chen Reiss

Reedel, 17. detsembril esineb Estonia kontserdisaalis maailmalavade sopran Chen Reiss, kes vaid nädal tagasi soleeris Berliini Filharmoonikutega. Erakordse häälega lauljanna esitab Straussi igavikuliselt kaunid „Neli viimast laulu“. Kontserdil tuleb ettekandele ka Sibeliuse populaarseim Teine sümfoonia ning Soome tänapäeva tuntuima helilooja Sebastian Fagerlundi teose Eesti esiettekanne.

Chen Reiss on teinud silmapaistvat karjääri, lummates publikut „ühe täiuslikuma Straussi interpreedina“ (Classical Source), „hõbedaselt särava ja selge häälega“ (Bachtrack) ning „puhta ja köitva tooniga, millega liitub ülim musikaalsus“ (Opera News, USA).

Iisraelis sündinud Reiss tõusis esile trupiliikmena Baieri Riigiooperis Zubin Mehta juhtimisel. Aastaid tegutses ta Viini Riigiooperis resideeriva artistina ning on mänginud peaosi ka Champs-Élysée teatris, Milano La Scalas, Dresdeni Semperoperis, Berliini Saksa Ooperis, Hollandi Ooperis, Viini pidunädalatel, Teatro del Maggio Musicale Fiorentinos, Philadelphia ooperiteatris ja Iisraeli Ooperis.

Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit dirigeerib sel kontserdil Soome arvuka ning kõrgelt tunnustatud dirigendikoolkonna üks eredamaid esindajaid Hannu Lintu. Dirigent, kes omab „ülipeent kõrva pillivärvide ja nende sulandamise suhtes“ (Washington Post) ning „toob poodiumile omanäolise dünaamilisuse“ (Baltimore Sun), alustas sel hooajal ametiaega Soome Rahvusooperi ja -Balleti peadirigendina.

Lintu juhatusel kantakse Estonia kontserdisaalis ette Sibeliuse Sümfoonia nr 2 d-moll op. 43, mis on kujunenud Soome suurima helilooja kõige populaarsemaks teoseks antud žanris. Veel kõlab kontserdil Soome tänapäeva tunnustatuima helilooja Sebastian Fagerlundi teose „Drift“ („Kuhjatised“) Eesti esiettekanne. Teos on pühendatud spetsiaalselt Hannu Lintule ning helilooja viibib ka ise publiku hulgas.

Fotol: Sopran Chen Reiss annab kontserdi eel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ka meistriklassi. Autor: Paul Marc Mitchell

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika