Suveklassika Kadriorus 2023

Juulikuust algav ja suvi läbi vältav kontserdisari „Suveklassika Kadriorus“ toob neljapäeviti Kadrioru lossi põnevad ja maitsekad kooslused. Avaõhtul, 6. juulil kõlab lossis Rahvusooper Estonia tenori Heldur Harry Põlda ja pianist Sten Heinoja ettekandes Franz Schuberti laulutsükkel „Ilus möldrineiu“ („Die Schöne Müllerin“); meistriteos, mis kannab endas nooruse elujanu rõõmsaid toone ja heledaid värve.

20. juulil on publiku ees Duo Rene Laur (saksofon) – Joonatan Jürgenson (klaver), kellel on kavas Eduard Tubina üsna karge ja tõsise alatooniga saksofonisonaat, ent kavva toob suvist kergust Darius Milhaud’ „Scaramouche“ ja romantikat kammerrepertuaari üks tippteoseid Cesar Francki viiulisonaadi transkriptsioon.

Augusti kontserdid avab kuu kolmandal päeval pisut ebatavalise koosseisuga suurepärane Duo ObSolute – Jaanika Kuusik (sopran) ja Riivo Kallasmaa (oboe), kelle kava põimib väga ammuste aegade heliloojaid Orlande de Lassust ja Hildegard von Bingenit kõrvuti meie kaasaegsete heliloojate Pärt Uusbergi, Riho Esko Maimetsa ja Rasmus Puuriga, keda võib usutavasti sel kontserdil ehk ka publiku seas kohata.
10. augustil on Kadrioru lossi laval Kirill Ogorodnikov (kitarr) koos keelpillikvartetiga FourEst, koosseisus Egert Leinsaar (viiul), Linda-Anette Verte (viiul), Sandra Klimaitė (vioola), Theodor Sink (tšello), ning suvise kontserdisarja lõpetavad 17. augustil Valle-Rasmus Roots ning Irina Zahharenkova, kel on kavas Chopini ja Saint-Saënsi sonaadid tšellole ja klaverile.

Suveklassika Kadriorus 2023

N17.08
N10.08

Kitarrikvintett

Neljapäev, 10.08
19:00
Tallinn,
Kadrioru loss
Loe lähemalt
N3.08

Duo ObSolute

Neljapäev, 3.08
19:00
Tallinn,
Kadrioru loss
Loe lähemalt
N20.07

Duo Joonatan Jürgenson – Rene Laur

Neljapäev, 20.07
19:00
Tallinn,
Kadrioru loss
Loe lähemalt
N6.07

Ilus möldrineiu

Neljapäev, 6.07
19:00
Tallinn,
Kadrioru loss
Loe lähemalt
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika