Pärnu ooperipäevad 2022

7.–9. juuli 2022 Pärnu kontserdimaja
Festivali külalisteater Poola Kuninglik Ooper

Pärnu ooperipäevad on ooperigurmaanide kohtumispaik. Eesti ühe parima akustikaga saalis saab näha ja kuulda muusikateatreid laiast maailmast, kes astuvad Eesti lavalaudadel üles esmakordselt. Ettekandele tuleb vähemalt üks ooper, mida pole siinmail varem esitatud või on meie saalidesse sattunud üliharva.

14. Pärnu ooperipäevade külalisteatriks on Poola Kuninglik Ooper. 2017. aastal asutatud teater tegutseb pika ooperitraditsiooniga hoones, endises Poola kuningapere suveresidentsis Łazienki Królewskie’s. Siia asutas kuningas Stanisław August Poniatowski ooperiteatri, mis avati 1788. aastal. See on üks vähestest tänaseni säilinud autentsetest 18. sajandi õukonnateatritest Euroopas.

Kaasajal on Poola Kuninglik Ooper pälvinud tähelepanu just Mozarti ja poola heliloojate teoste esitustega. Seda pakuvad ka suvised etendused Pärnus –Mozarti „Don Giovanni“ ja Stanisław Moniuszko „Õudne mõis“. Ooperipäevad lõpevad traditsiooniliselt, piduliku galakontserdi-õhtusöögiga, mida juhib Anu Välba. Poola Kuninglik Ooper https://operakrolewska.pl/

Loe 2022. aasta ooperipäevade kohta SIIT!

Pärnu ooperipäevad 2022

L9.07

PÄRNU OOPERIPÄEVAD 2022. Ooperigala-õhtusöök

Laupäev, 9.07
19:00
Pärnu,
Pärnu kontserdimaja
Loe lähemalt
N7.07

PÄRNU OOPERIPÄEVAD 2022. W. A. Mozart „Don Giovanni“

Neljapäev, 7.07
19:00
Pärnu,
Pärnu kontserdimaja
Loe lähemalt
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika