Metsalaulud. Segakoor HUIK! 

  • Reede, 9.07
  • 19:00
  • Ida-Virumaa, Iisaku kirik

Tutvustus

Esitajad:

Segakoor HUIK!
Dirigent Ingrid Roose

Kavas on Saar, Mägi, Veevo, Ernesaks jt. 

Segakoor HUIK! on 2009. aastal Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilastest loodud segakoor (dirigent Kaspar Mänd), mis ühendab tänaseks pea neljakümmet noort lauljat erinevatelt elualadelt.

Koori repertuaaris on alati olulisel kohal olnud eesti koorilooming ning koostöö noorte eesti heliloojatega. Ettekandele on tulnud Evelin Seppari, Pärt Uusbergi, Priit Strandbergi, Maria Kõrvitsa ja teiste heliloojate uudisteosed.

HUIK! on aastate jooksul osalenud edukalt mitmel kodumaisel ja välismaisel koorikonkursil. Rahvusvahelisel koorifestivalil Tallinn 2015 pälvis HUIK! I koha segakooride kategoorias ning eripreemia parima kohustusliku teose esituse eest. 2016. aastal Itaalias toimunud Seghizzi 55. rahvusvahelisel koorikonkursil saavutas HUIK! II koha rahvamuusika- ja III koha kaasaegse muusika kategoorias. 

Segakoor HUIK! on aastate jooksul teinud koostööd Pärnu Linnaorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Uue Tänava Orkestriga ning  toonud lavale Eino Tambergi, Einojuhani Rautavaara, Frank Martini, Ludwig van Beethoveni, Felix Mendelssohni jt heliloojate suurvorme.

Segakoori HUIK! peadirigent on Ingrid Roose, koormeister Kaur Pennert ja hääleseadja Tuuri Dede.

Segakoori HUIK! nimi on lühend sõnadest “hääled ulatuvad inimeste kõrvu”, ent tervitatavad on ka assotsiatsioonid sõnadega huikama või huige.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika