KRATT Festival / Kohtumised kultuuriga – Kuidas Kuulata Klassikat: Lembit Peterson

  • Esmaspäev, 22.08
  • 18:15
  • Tallinn, Vanalinna Muusikamaja
  • KRATT Festival, Eesti Kontsert

Tutvustus

Noorte klassikalise muusika festival KRATT toimub 22.-27. augustil 2022 Tallinnas ning festivalinädal lõpeb andekate noorte säravate kontsertidega Estonia Kontserdisaalis. Juba kolmandat aastat toimuv KRATT Festival on tulevaste tippmuusikute kasvulava, mis toob kokku paarsada noort muusikut, pakkudes neile ainulaadset võimalust mängida tuntud dirigentide käe all Eesti olulisimas kontserdisaalis. Festival toimub koostöös Eesti Kontserdiga.

KRATT sümfooniaorkestri dirigent on ka sel aastal Olari Elts, kes on kava peateoseks valinud Leonard Bernsteini „West Side Story“ sümfoonilised tantsud. Peale selle tulevad esitamisele Benjamin Britteni, Lembit Beecheri ja Sergei Prokofjevi teosed. Paar üllatuslugu on muidugi samuti varuks.

Kammerorkestrit juhatab Andres Kaljuste. Solistidena Mozarti Sinfonia Concertantes astuvad üles Triinu Piirsalu (viiul) ja Andres Kaljuste (vioola). Lisaks kõlab renessansstantsudest inspireeritud Peter Warlocki Capriol Suite.

Väiksel orkestril on sel aastal väga kandev roll: koos VHK teatriklassi vilistlastega, vanamuusika konsordi ja õpitoaga panevad noorimad muusikud lavalaudadel Maria Petersoni lavastamisel elama keskaegse lugulaulu „Aucassin ja Nicolette“ (muusika autorid Siiri Siimer/Tauno Aints). Väikest orkestrit juhendavad Elo Tepp ja Susanna Biosca. Etenduse orkestrit juhatab Susanna Biosca.

Kammeransamblite kontsert Estonia kontserdisaalis toob lavale erinevad kooslused tulevastest tipp-muusikutest.

Igas vanuses linnarahvale on ka sel aastal kavas paeluvad kohtumised kultuuriga sarjas „Kuidas Kuulata Klassikat”. Klassikamajakad, kes neil augustiõhtutel pajatavad oma nägemust Klassikast ja kuulamisest-nägemisest-osasaamisest, on sel aastal Erkki-Sven Tüür, Maarja Vaino, Carl-Dag Lige, Olav Ehala ja Lembit Peterson.

Teretulemast kuulama ja osa saama erilisest festivalist, mis pakub meeldejäävaid kontserdielamusi meie tulevaste tipp-muusikute esituses ja juba tuntud suurepäraste dirigentide juhtimisel.

Lisainfo: https://krattfestival.ee/

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika