7 linna muusika festivali avakontsert. „Eleegilised meeleolud“

  • Kolmapäev, 10.07
  • 18:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Eesti Sinfonietta

Kavas:
Arenski. Variatsioonid Tšaikovski teemale op. 35a
Atterberg. Adagio amoroso
Grieg. Kaks eleegilist meloodiat keelpillidele op. 34
Tšaikovski. „Serenaad“ keelepillidele C-duur op. 48

Romantilise orkestrimuusika õhtu. Kaunis keelpillikõla, põhjamaiselt karged meeleolud vaheldumas vene muusika avatud tundelisusega.

Eesti Sinfonietta on loominguliselt ärksatest artistidest koosnev orkester, milles pikki aastaid musitseerinud interpreedid on üheskoos esinenud Euroopa mainekates kontserdisaalides, nagu Viini Musikvereini Kuldne saal, Amsterdami Concertgebouw, Kölni ja Peterburi filharmooniad, Brüsseli Flagey ja Bozar, ning osalenud festivalidel Ars Musica Belgias, Festival Internazionale Pianistico di Brescia e Bergamo, Mittelfest ja Festival Emilia Romagna Itaalias, Iitti muusikafestival Soomes, Musikfest Kreuth am Tegernsee Saksamaal.

Eesti Sinfonietta koosseis sõltub repertuaarist, mida mängitakse. See on paindlik orkester, mis suudab esitada muusikat barokiajast tänapäevani, ette kanda suuri sümfoonilisi teoseid ning osaleda ooperiprojektides. Nii on Eesti Sinfoniettal võimalus mängida olulist osa maailma muusikapärandist. Eesti Sinfoniettal ei ole peadirigenti ega kunstilist juhti, sest muusikateoseid kujundatakse üheskoos.

Dirigente kutsub orkester osalema vastavalt repertuaarile. Orkestri koostööpartneriteks on suurte kogemustega solistid-visionäärid, kellega koos töötatakse tänapäeva kuulajat kõnetava interpretatsiooni, isikupärase kõla ja väljendusrikka esitusviisi nimel.

Eesti Sinfonietta solistide kontsertmeister 7 linna festivali avakontserdil on Johannes Põlda.

Johannes Põlda on lõpetamas magistriõpet Helsingi Sibeliuse Akadeemias Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Ta on täiendanud end Ameerikas Eastmani muusikakoolis prof Oleh Krysa viiuliklassis, lisaks võtnud dirigeerimistunde Mark Scatterday ja Mark Powelli orkestriklassis.

Pilet 15/10

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika