Festival 7 linna muusika paneb Ida-Virumaa helisema

10. juulil algab suvefestival 7 linna muusika, mis täidab Ida-Virumaa kaunite meloodiatega svingist rokini ja vanamuusikast bluusini. 15 suvisel kontserdil astub publiku ette terve rida värvikaid muusikuid, kes pakuvad elamusi klassikast popini.

Festivali avab romantilise orkestrimuusika õhtu 10. juulil Jõhvi kontserdimajas. Eesti Sinfonietta toob kuulajateni Arenski, Atterbergi, Griegi ja Tšaikovski loomingu. Kaunis keelpillikõla pakub põhjamaiselt kargeid meeleolusid, mis vahelduvad vene muusika avatud tundelisusega ning täidavad õhtu rikkaliku meloodiavärvinguga.

11. juuli õhtul saab Tartu Ülikooli Narva kolledžis nautida ETV tütarlastekoori kontserti “Kodumaastikud”. Kõlab muusika Gustav Ernesaksast ja rahvalauluseadetest moodsate autorite – Kadri Vooranna, Rasmus Puuri ja Pärt Uusbergi loominguni. Kontsert heliseb publiku ümber ja vahel – nii avaneb erakordne võimalus tunda elavat ettekannet vahetus läheduses. Muusikale lisab värvi Laura Lindpere kandlemäng.

13. juulil toob Belgia ansambel HaftCraft publiku ette muusikat, riike ja ajastuid liitva programmi, mis loob silla ida ja lääne vahele. Iraani heliloojate loomingut, milles on äratuntavad ka rahvamuusika sugemed, esitavad klassikalise haridusega Euroopa muusikud. Sopran Ana Naqe eriline hääletämber ja Farsi keeles laulmine jutustavad kuulajatele vanu muinasjutte ja äratavad üles mälupilte, sidudes need kokku tänapäevaga. Peeter Vähi loob oma põneva uudisteose Umar Hajjami farsikeelsetele “Nelikvärssidele”. “Üheksa sajandit tagasi elanud pärsia poeedi, filosoofi ja astronoomi Umar Hajjami luules ühinevad sufism, epikuurlus, pessimism, nihilism ja fatalism. Luua muusikat neile vastuolulistele tekstidele osutub suureks väljakutseks,” ütles helilooja mõned kuud enne esiettekannet.

Lisaks klassikale kõlab 7 linna muusika festivalil rohkesti ka poppi ja rokki. Kuulajaid rõõmustavad Hanna-Liina Võsa ja Lauri Liiv, kes esitavad Marilyn Monroe ja Frank Sinatra laule, Uku Suviste, Liisi Koikson ja Joel Remmel, Laura Põldvere ja Jakko Maltis, Sofia Rubina, Tanel Ruben, Hendrik Sal-Saller, Ott Lepland ja paljud teised. Mitmed kontserdid on külastajatele tasuta.

Südasuvise festivali lõpetab 21. juulil kontsert “Suvine Sving”, kus musitseerivad Lembit Saarsalu, Olav Ehala, Ain Agan, Toivo Unt, Toomas Rull ja Nele-Liis Vaiksoo. Kavas on armastatud laululooming svingi ja popi klassikast.

Fotod: pressimaterjalid

———

Silver Kuusik

Eesti Kontsert

56915689

silver.kuusik@concert.ee

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika