Esimest korda on Jõhvi balletifestivalil kolm teatrit

Järjekorras XI Jõhvi balletifestivalil on kohal Peterburi Mihhailovski teater, Moskva Balletiteater ja Eesti Rahvusballett. Festival teeb kontseptuaalse kummarduse kaasaegsele tantsuteatrile, pakkudes seekord ainult oma ala tippude modernseid balletilavastusi.

Peale kuueaastast pausi on balletifestivali peakülaliseks õnnestunud meelitada taas maailma üks märkimisväärsemaid balletitruppe Peterburi Mihhailovski teater.
1833. aastal loodud Mihhailovski on üks vanimaid järjepidevalt tegutsevaid teatreid Venemaal. 1. mail Jõhvi kontserdimajas etenduv „Nacho Duato lühiballettide õhtu“ koosneb
Franz Schuberti, Claude Debussy ja Heitor Villa-Lobose muusikale loodud lühiballettidest, millest osad on Jõhvi festivalipublikule tuttavad juba varasemast ajast.
1957. aastal sündinud tantsumaailma legend Nacho Duato on töötanud Hollandi Tantsuteatri ballettmeistrina, olnud kakskümmend aastat Hispaania Rahvusballeti kunstiline juht, ning Peterburi Mihhailovski teatri balleti juht. Alates 2014. aastast on ta Berliini Riigiballeti kunstiline juht ning Mihhailovski teatri alaline külaliskoreograaf.

3. mail etendab Eesti Rahvusballett Eduard Tubina balletti „Kratt“. See esimene eesti ballett on ühtlasi Tubina esimene töö muusikateatrile. Lavastaja ja koreograafi Marina Kesleri sõnul arvestas ta seda, et trupp on väga kõrgel tasemel, ja kasutas maksimaalselt nii trupi füüsilist kui ka emotsionaalset võimekust. „Mulle on väga lähedane modernballett, ja lõpuks tuli minu miksitud kehakeel klassikast, moderntantsust ja neoklassikast,“ rääkis Kesler „Aktuaalsele kaamerale“.

5. mail on festivali külaliseks Moskva Balletiteater silmapaistva noore Kanada koreograafi Robelt Binet’ kaasaegse tantsulavastusega „Kreutzeri sonaat“ Lev Tolstoi samanimelise jutustuse ainetel; libreto on kirjutanud Britta Johnson (Kanada), muusika Gity Razaz (USA).
Õhtu teiseks lühiballetiks on Anastassia Kadruleva ja Artjom Ignatjevi koreograafiaga Aleksei Aigi muusikale loodud „Equus“ (lad hobune). See paotab ust tantsumaailma varjatud poolde, näidates millise ennastületava töö tulemusena sünnib sundimatuna näiv ilu.

Lisaks on Jõhvi balletifestivali kavas arvukalt traditsioonilisi sündmusi, nagu laste balletigala, aga ka moe-show, töötoad jpm.

XI Jõhvi balletifestival
27. aprill – 5. mai 2018
Piletid tulevad müügile 5. veebruaril

Lauri Aav
Eesti Kontsert
peaprodutsent
50 22 177
lauri.aav@concert.ee
www.concert.ee
skype: lauriaav

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika