Vanemuise kontserdimaja tähistab suurejoonelise kontserdiga 25. sünnipäeva

Täna möödub Vanemuise kontserdimaja avamisest 25 aastat. Sünnipäevanädal on töine ning pidustused kulmineeruvad kauni juubelikontserdiga reedel.

„Vanemuise kontserdimaja on kuulunud Eesti Kontserdi ühtehoidvasse perekonda juba veerandsada aastat. Need aastad on olnud mitmekülgsed ning nad on pakkunud rohkeid väljakutseid. Pikaajalise hea töö tulemusena on Vanemuise kontserdimajast kujunenud praeguseks Lõuna-Eesti kultuuri- ja muusikaelu kese, mis pakub kauneid elamusi ka kõige nõudlikumale maitsele. Lubame, et pakume kuulajatele imelisi kontserdielamusi ka järgnevatel aastakümnetel,“ ütles Eesti Kontserdi juht Kertu Orro.

Vanemuise kontserdimaja sünnipäev kulmineerub reedel. Pidulikul kontserdiõhtul astub üles lõunanaabrite kuulsaim orkester ehk Läti Rahvusorkester. Soleerib viiuldaja Georg Sarkisjan ja dirigeerib Tartus sündinud ning maailmalavadelgi tuntud ja oodatud Mihhail Gerts. Kontserdil kõlab Brahmsi võrratu viiulikontsert, lätlaste kuulsaima helilooja Pēteris Vasksi legendaarne „Musica serena“ ning võimsad ooperinumbrid Richard Wagnerilt.

„Mul on hea meel kutsuda klassikalise muusika sõpru, meie koostööpartnereid ning endiseid ja praeguseid kolleege tähistama Tartu Vanemuise kontserdimaja 25. sünnipäeva. Kontserdiorganisatsioonina soovime jõuda inimesteni ning pakkuda võimalust saada osa sellest maailmast, mis teeb meid õnnelikuks. Pingutame iga päev selle nimel, et Eestis olev loominguline potentsiaal oleks maksimaalselt kasutatud ning saalid publikust tulvil. Soovime edendada koostööd teiste Lõuna-Eesti kultuuriorganisatsioonide, omavalitsuste ja kogukonnarühmadega, et laiendada Eesti Kontserdi mõju piirkonnas,“ ütles Vanemuise kontserdimaja juht Sander Tamm.

Vanemuise kontserdimaja 25. sünnipäevale pühendatud kontsert kõlab reedel kell 19. Rohkem infot väärika sünnipäevakontserdi kohta leiab SIIT.

Foto 2: Läti Rahvusorkester

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy