Eestis annab kontserte põhjamaiselt meditatiivne Trygve Seim Quartet

Norra, Soome ja Eesti džässmuusikuist koosnev Trygve Seim Quartet toob sel nädalal Pärnusse, Tartusse ja Tallinnasse põhjamaiselt maheda ja kaunikõlalise muusika. Kvarteti esituses kõlavad lood nende viimaselt, ülisooja vastuvõtu osaks saanud albumilt „Helsinki Songs“.

Norra saksofonisti Trygve Seimi lüürilise alatooni, tugevate teemade, lõputute meloodiaotsingute ja -avastustega album „Helsinki Songs“ (ECM Records, 2018) toob koos temaga musitseerima mänguliselt leidliku Kristjan Randalu (klaver, Eesti), Mats Eilertseni (kontrabass, Norra) ja atmosfäärilise Marrku Ounaskari (löökriistad, Soome). Enamasti just põhjanaabrite juures Helsingis loodud palad kiirgavad austusavaldusi mitmes suunas. Siin on laule, mis viitavad Igor Stravinskile ja Jimmy Webbile; palu, mis on pühendatud Seimi andekatele bändikaaslastele, ja teemasid, mis kergitavad kaabut Ornette Colemani ja Bill Evansi ees.

Kvarteti liikmed on kõik armastatud ja hinnatud rahvusvahelise karjääriga muusikud. Kvarteti looja Trygve Seim õppis Trondheimi konservatooriumis mainekate õppejõudude-interpreetide käe all ning tegutseb aastast 1992 vabakutselise muusiku, helilooja ja arranžeerijana. Kristjan Randalu kuulub oma põlvkonna silmapaistvamate pianistide hulka nii improvisatsioonilise džässi kui ka klassikalise muusika vallas; džässilegend Herbie Hancock on teda nimetanud hiilgavaks pianistiks. Mats Eilertsen on ülimalt nõutud muusik, kes mängib arvukates kooslustes Norras ja välismaal. Markku Ounaskari aga on mänginud koos pea kõigi olulisemate soome džässmuusikutega: tema kohta on suisa öeldud, et lihtsam oleks loetleda neid soome ansambleid, kellega ta pole koos mänginud.

Trygve Seim Quarteti „Helsinki Songs“ kontserdid Eesti Kontserdi sarjas „ECM LIVE“ toimuvad neljapäeval, 2. veebruaril Pärnu kontserdimajas, 3. veebruaril Tartu Vanemuise kontserdimajas ja laupäeval, 4. veebruaril Estonia kontserdisaalis.

Vaata albumi „Helsinki Songs“ esitlusvideot: https://www.youtube.com/watch?v=OPTaUNav4bs

Foto: Saksofonist Trygve Seim. Autor: Antonio Armentano

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika