Eesti Kontsert lõpetas 2019. aasta rekordilise majandustulemusega

EESTI KONTSERDI PRESSITEADE

05.05.2020

Eelmise aasta algul uue juhi valinud SA Eesti Kontsert lõpetas 2019. majandusaasta 675 548 eurose tegevustulemiga, mis on organisatsiooni viimaste aastate võimsaim finantssaavutus. Sihtasutuse tulud kokku olid läinud aastal 9 470 268 ja kulud 8 794 720 eurot. Eesti Kontsert korraldas mullu 1179 üritust, mida külastas ligi 200 000 külastajat.

Eesti Kontserdi nõukogu kinnitas ühehäälselt sihtasutuse 2019. aasta majandusaasta aruande, avaldades mullu jaanuaris organisatsiooni uueks juhiks valitud Kertu Orrole ja tema meeskonnale möödunud aasta eest tunnustust. „Kui meenutada 2019. aasta algust, mil organisatsioon oli finantsiliselt, avaliku maine ja sisemise motiveerituse poolest krahhi äärel, siis täna saan öelda üht – palju õnne Kertule ja Eesti Kontserdile, see töö on olnud muljetavaldav,“ ütles sihtasutuse nõukogu esimees Toomas Siitan.

Eesti Kontserdi juht Kertu Orro tõdes, et oli 2019. aasta veebruaris juhina alustades teadlik, mis seisus oli organisatsioon. 2018. aasta lõpus ilmnenud rahaliste raskustega toimetulekuks maksti Eesti Kontserdile toona 2019. aasta eelarvest avansina ligikaudu 300 000 eurot, mistõttu oli selge, et ees ootas tavapärasest veelgi pingelisem finantsiline dieediaasta. Ametisse asudes tuli esmalt eesmärgistada organisatsiooni põhitegevus, korrastada tegevusmudel ning tagada regulaarse ja range eelarvejuhtimisega finantsiline stabiilsus.

„Nii majandusliku stabiilsuse, organisatsioonisisese rahu kui ka ajaloolise rekordtulemi saavutamine on meie jaoks omamoodi sarikapidu, mis annab kinnitust, et oleme jätkuvalt professionaalne ja väga arvestatav riiklik muusikaelu edendaja ning usaldusväärne partner nii muusikutele, publikule kui ka lepingupartneritele,“ ütles Orro. Ta tänas kõiki Eesti Kontserdi töötajaid Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Peterburis, kelle ühtehoidmiseta poleks sellist tulemust saavutatud.

Range kokkuhoiupoliitika juures ei tehtud 2019. aastal allahindlust ei kunstilisele kvaliteedile ega investeeringutele. Kontserte suudeti korraldada eelarvetega, millega hoiti nõutaval tasemel omatulu teenimine ning suudeti majandada tõhusalt oma põhitegevust ehk korraldada kontserte, muusikaetendusi, festivale, konkursse ning kultuuri- ja haridusprojekte.

Eesti Kontsert korraldas eelmisel aastal 1179 üritust Eestis ja välismaal, mida külastas ühtekokku 197 428 inimest. Populaarseimad kontserdid olid kevadhooajal Kristjan Järvi Baltic Sea Philharmonicu ja Paavo Järvi Eesti Festivaliorkestri esinemised ning Jeruusalemma sümfooniaorkestri esimene, sügisel Andras Schiffi ja Ain Angeri soolokontserdid, Peterburi Filharmooniaorkestri kontsert, Raimo Kangro „Põhjaneitsi“ kontsertettekanne ja paljud kammerkontserdid. Aasta-aastalt on Eesti Kontsert edukalt panustanud ka muusikakultuurialase teadlikkuse kasvatamisse. Selle tunnistuseks olid mullu aina enam populaarsust kogunud koolikontsertide sari ning ääretult sooja vastuvõtu osaks saanud esimene rahvusvaheline lastefestival BigBang Tallinn 2019.

2019. aasta investeeringute maht oli 559 468 eurot. Olulisemate töödena taastati täielikult Estonia kontserdisaal ja selle fuajeed ning vahetati välja Tartu Vanemuise kontserdimaja saali helivõimendus. „Kapitaalselt uuenenud helisüsteem tõstis oluliselt Vanemuise kontserdimaja konkurentsivõimet Lõuna-Eesti piirkonna kontserdi- ja konverentsikeskusena. Nii võib eelmist aastat igati kordaläinuks lugeda,“ kommenteeris Tartu Vanemuise kontserdimaja juht Kulvo Tamra.

Sihtasutus Eesti Kontsert on Euroopas ainulaadne kontserdiorganisatsioon, kes haldab unikaalset kontserdisaalide võrgustikku ning on taristu tõttu kõige laiema repertuaarivalikuga kõrgetasemeline kontserdikorraldaja Eestis ning usaldusväärne korralduspartner välismaal. Eesti Kontserdi koosseisus on kaks resideerivat loomingulist kollektiivi: Eesti Rahvusmeeskoor (asutatud aastal 1944) ja vanamuusika ansambel Hortus Musicus (asutatud aastal 1972).

 

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
Skype: andrimaimets

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika