Eesti Kontsert kogub oma kontsertidel annetusi Ukraina heaks

Eesti Kontserdi lähiajal toimuvatel kontsertidel on külastajatel võimalik teha rahaline annetus, mis jõuab MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse toel abivajajateni sõjast laastatud Ukrainas.

Eesti Kontsert loobub tavapärasest kontserdikavade müügist, jagades neid publikule tasuta, ning palub selle asemel teha annetus ukrainlaste hüvanguks.

„Korjata annetusi on vähim, mida saame hetkel Ukraina rahva ja nende suurepäraste muusikute heaks teha,“ ütles Eesti Kontserdi juht Kertu Orro. „Elame Venemaa agressiooni all kannatavale Ukrainale väga kaasa ning iga toetus nende vaprate inimeste heaks on neile kinnitus, et oleme rasketel hetkedel nendega.“

MTÜ Ukraina Kultuurikeskus kogub annetusi Ukraina toetamiseks vastavalt kiireloomulistele vajadustele, mis võivad muutuda vastavalt olukorrale.

Sel nädalal on Eesti Kontserdi annetuskastid avatud järgmistel kontsertidel:

*Vanemuise sümfooniaorkestri kevadkontserdil Tartus Vanemuise kontserdimajas 4. märtsil
Avaldamaks toetust Ukrainale ja ukrainlastele, esitatakse kontserdil ukraina helilooja Myroslav Skoryki teos „Melodija” ning kõlab Ukraina hümn. Esiettekandes kuuleb kodumaise helilooja Ardo Ran Varrese klarnetikontserti „Kahe tu(u)le vahel“, mis on inspireeritud tänasest Eesti ühiskonnast.

*Astor Piazzolla 101. sünniaastapäevale pühendatud kontsertidel märtsil Pärnu kontserdimajas ja 5. märtsil Estonia kontserdisaalis
Tallinna Kammerorkester ja Tim Kliphuis Trio on mitmel korral väga veenvalt esitlenud ühist muusikalist keemiat ja laitmatut teineteisemõistmist ning tunnetust. Kontserdil osaleb ka Kaspar Uljas – Eesti ainus nn Piazzolla instrumendi ehk bandooniumi mängija.

*Hortus Musicuse kontserdil „Mööda Euroopat“ Tallinna Väravatornis 5. märtsil.

Iga toetus loeb!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika