Eesti Kontsert avab oma suvehooaja tasuta Hortus Musicuse kontserdiga Tallinnas

Eesti Kontserdi suveprogramm algab sel kolmapäeval, 1. juulil suvefestivali „In Horto Regis“ tasuta avaõhtuga Tallinnas Taani Kuninga aias. Neljapäeval, 2. juulil toimuva kontserdiõhtuga tähistatakse festivali sünnipäeva ning saab alguse suvine Kadrioru kammerkontserdisari.

 Head ajakirjanikud! Olete lahkelt palutud 2. juuli õhtul kell 19 Kadrioru lilleaias algavale kontserdile, millega tähistame suvefestivali „In Horto Regis“ kümnendat sünnipäeva. Oma osalemissoovist palume aegsasti teada anda e-posti aadressil andri.maimets@concert.ee.

Eesti Kontserdi suvekava avab tänavu oma kümnendat sünnipäeva tähistav festival „In Horto Regis“, tuues viiel suveõhtul kuulajani viis kava varajasest muusikast eksootiliste rahvaste traditsionaalse muusikani. Kolmapäeval, 1. juulil kell 18 on muusikasõbrad oodatud tasuta kontserdile Taani Kuninga aeda, kus Hortus Musicuse esituses kõlavad prantsuse, inglise ja itaalia tantsusüidid ja armastuslaulud. Kontserdipaikadeks on ka aiaäärne Väravatorn, Niguliste kirik ja Kadrioru lilleaed.

„Kui muidu oleme suviti esinenud ikka vanalinna väisavatele väliskülalistele, siis sel aastal tervitame Taani Kuninga aias ja aiaäärses Väravatornis kõiki kodumaiseid uudistajaid ja muusikanautlejaid,“ ütleb Hortus Musicuse kunstiline juht Andres Mustonen. „Sest mis saaks veel parem olla, kui meie muusika saatel end hetkeks sajandite tagusesse Tallinna kujutleda – ainult tule kohale ja unista suurelt!“

Festivali teine kontsert, mis kannab intrigeerivat pealkirja „Eurohitid sajandite tagant“, on „In Horto Regise“ sünnipäevapidu ja ühtlasi uue sarja „Suveklassika Kadriorus“ avaõhtu. Kontsert algab 2. juulil Kadrioru lilleaias kell 19, vihmase ilmaga toimub kontsert Kadrioru lossi saalis. Mustoneni sõnul tulevad ettekandele omaaegsed üleilmseid muusikamenukid. „Hitte on ju alati olnud! Tõsi, iganädalasi edetabeleid ei koostatud, aga ometi on siin lugusid, mida teati, lauldi ja mängiti Lissabonist Uppsalani, Prahast Londonini – täpselt nagu tänagi,“ selgitab Mustonen.

Reedel, 3. juulil kõlab kell 19 Niguliste kirikus muusikaloo ühe suurima geeniuse Claudio Monteverdi loomingut esitlev kontsert „Lamento della ninfa“. Kõlab uue, virtuoosse kontsertstiili ajastu vokaal- ja instrumentaalmuusika, koos Hortus Musicusega astub lavale sopran Jaanika Kuusik.

Laupäeval, 4. juulil kell 16 kuuleb Väravatornis kontserti „Mul on janu“, kus tuleb ettekandele juudi ja araabia traditsiooniline muusika. Et lauto, poogen ja mitmed löökpillid jõudsid keskajal Euroopasse just idamaadest, siis kõlab oriendi muusika nendel esitatuna eriti loomulikult. Iisraeli riik asub mitme kultuuri ja religiooni ristteel ning juudi traditsionaalne muusika on kirev segu erinevate rahvaste, nagu näiteks sefaradi, hassiidi ja kreeka muusika mõjutustest.

Festivali erikava lõpetab pühapäeval, 5. juulil kell 16 toimuv kontsert „Danza alta“. Kavas on Hispaania muusika 13.­–­16. sajandini. See oli periood, mida nimetatakse Hispaania ajaloos Kuldseks ajastuks – kuningriigi piirid ulatusid Ameerikast Ida-Indiani, jõukas riigis õitsesid kõik kaunid kunstid ning sajandeid väldanud araabia ülemvõim andis hispaania muusikale ja poeesiale oma tooni.

„In Horto Regis“ eriprogrammi piletid on müügil saadaval Piletilevis ja Piletimaailmas, ilusa ilma korral Kadrioru lilleaias toimuvale kontserdile saab pileteid osta ka kohapeal. Täiskava leiab Eesti Kontserdi kodulehel www.eestikontsert.ee.

Eesti Kontsert on vastutustundlik kontserdikorraldaja, kes hoolib oma publikust, esinejatest ja töötajatest. Kõikjal kontserdipaikades järgitakse terviseameti kehtivaid ettekirjutusi. Publikul palume hoida distantsi, pesta ja desinfitseerida käsi ning haigena koju jääda.

 

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
Skype: andrimaimets

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika