Eesti Kontserdi suvekontserdid toovad kauni muusika Tallinna ilusamatesse saalidesse

Täna algab Eesti Kontserdi suvekontsertide hooaeg. Suvekuude jooksul jõuab kaunis muusika kontserdisarjadega „Suveklassika Kadriorus“ ja „Suveklassika Nigulistes“ Kadrioru lossi ja Niguliste muuseumi ajaloolistesse saalidesse. Kontserdisarjade fookuses on andekad Eesti muusikud, kes on rõõmustanud publikut nii kodumaal kui ka piiride taga. Kavad pakuvad kuulamist nii välis- kui ka kodumaiste heliloojate loominguvarast.

Suvekontsertide hooaja avab täna kell 20 Niguliste muuseumis toimuv kontsert, kus musitseerivad organist Kadri Toomoja ja viiuldaja Robert Traksmann. Kavas on Ester Mägi sooloteosed orelile, Johann Sebastian Bachi partiita sooloviiulile ning mõlema helilooja teosed duole. Kontserdil mängitakse mõlemal Niguliste orelil. Äsja renoveeritud Niguliste kirik on Tallinna vanalinna tõeline pärl.

Neljapäeva õhtul kell 19 saab Kadrioru lossis kuulata kontserti „Neli akvarelli“, kus mängivad viiuldaja Triin Ruubel ja pianist Kärt Ruubel. Mõlemad kaksikõed on kirglikud kammermuusikud, kes pööravad tähelepanu lisaks akadeemise repertuaari nüansseeritud esitustele ka kaasaegsete autorite ja oma loominguliste partnerite loomingu esitamisele. Kontserdi kavas on õhtu nimiteos ehk Tor Aulini „Neli akvarelli“, lisaks Edvard Griegi, Ludwig van Beethoveni, Jean Sibeliuse, Tõnu Kõrvitsa ja Heino Elleri helilooming.

10. juuli õhtul kell 20 musitseerib Niguliste muuseumis organist Kristel Aer. Kavas on Johann Sebastian Bachi, Josef Rheinbergi, Tõnu Kõrvitsa ja Jules Grisoni looming.

11. juulil kell 19 pakub Kadrioru lossi saalis kuulamisrõõmu kontsert „Inglise tujud“. 16. ja 17. sajandi inglise muusikat esitavad sopran Maria Listra ja ansambel Hortus Musicus. 18. juuli õhtul musitseerivad samas saalis viiuldaja Andres Kaljuste ja pianist Sophia Rahman. Kontserdil „Muusikaline moment“ kõlab Heino Elleri tundesügav viiuli- ja klaverimuusika.

24. juulil pakuvad Niguliste muuseumis kuulamiselamust organist Ulla Krigul ja saksofonist Virgo Veldi. Mitmekülgses kavas on Johann Sebastian Bachi, Astor Piazzolla, Tõnu Kõrvitsa ja Galina Grigorjeva helilooming.

25. juulil kutsuvad Kadrioru lossi kaunile kontserdile tšellist Marcel Johannes Kits ja pianist Rasmus Andreas Raide. Marcel Johannes Kits on üks säravama lennuga noortest muusikutest, kelle tegemised maailma kontserdilavadel võtavad järjest hoogsamaid tuure. Koos ansamblipartneri, Saksamaal õppinud ja tegutsenud Rasmus Andreas Raidega, kõlab suvisesse Kadriorgu hästi sobituv kontserdikava Viini klassikute loomingust. Kuulda saab Carl Philipp Emanuel Bachi, Joseph Haydni, Wolfgang Amadeus Mozarti ja Ludwig van Beethoveni loomingut.

Augustikuu toob Kadrioru lossi Eesti Kontserdi mentorprogrammist LIFT võrsunud noored muusikud.

1. augustil annab kontserdi noor kitarrist Harald Trass. Koos viiuldaja Karl Jõgi ja flöödimängija Siret Suiga musitseerides kõlab Ronald Dyensi, Mauro Giuliani, Leo Brouweri, Astor Piazzolla, Alberto Ginastera ja René Eespere loodud muusika.

8. augustil musitseerivad Kadrioru lossis noor viiuldaja Karl Jõgi ning pianist Oskar Abel Valand Halvorsen. Kavas on Claude Debussy, Erkki-Sven Tüüri ja Edvard Griegi looming.

Suvekontsertide sari saab heliseva punkti 22. augusti õhtul, kui Kadrioru lossis musitseerib noor sopran Annabel Soode. Teda saadab pianist Kärt Ruubel. Kavas on Georg Jakob Salumäe uue teose esiettekanne, Richard Wagneri „Wesendoncki laulud“ ning Aaron Coplandi „12 laulu Emily Dickinsoni sõnadele“.

Eesti Kontsert soovib kõikidele kuulajatele elamusrikkaid kontserte südasuvises Eestis ning uusi muusikalisi kohtumisi sügishooajal.

Foto: Krõõt Tarkmeel

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika