Eesti Kontserdi 80. juubeliaasta peasponsor on Admiral Markets

2121. aastal 80 tegutsemisaasta juubelit tähistav Eesti Kontsert sõlmis koostöölepingu kodumaise investeerimis- ja kauplemisettevõttega Admiral Markets AS, kellest saab algaval aastal Eesti suurima kontserdikorraldaja peatoetaja.

Eesti Kontserdi juhi Kertu Orro sõnul on Admiral Marketsi otsus toetada kontserdikorraldajat lõppevat aastat arvestades suuremeelne ja kiiduväärt samm. „Pandeemia on räsinud äri- ja kultuurisektoreid ning arusaadavalt ei ole sponsorlus enamike ettevõtete jaoks praegu esikohal. Seda enam tunnustan Admiral Marketsi julgust meisse investeerida ja anda sellega oma panus Eesti kultuuri, konkreetsemalt muusikakultuuri heaks,“ rääkis Orro.

Admiral Markets tegevjuht Sergei Bogatenkov ütles, et rahvusvahelise ettevõttena tajuvad nemad Eesti ühe olulisima visiitkaardina maailmas just kultuuri. See on oluline osa sellest, kuidas kodumaad riigipiirist kaugemal teatakse ning tunnustatakse. „Muusikal on Eesti ja eestlaste kujunemisloos väga tähtis osa. Üks meie ettevõtte väärtustest põhineb ideel, et edukad projektid sünnivad alati koos heade partneritega. Admiral Marketsi globaalse sponsorlusstrateegia strateegiline liin kätkeb soovi suunata investeeringuid kultuuri,” selgitas Bogatenkov ja lisas: „Täna vajavad kultuur ja muusika toetust võib-olla isegi rohkem kui eales varem. Seetõttu on meil südamest hea meel, et saame Eesti ettevõttena olla kohaliku muusikaloo ja kultuuri taustajõud.”

Bogatenkovi sõnul on muusika inimeste jaoks ka üheks võimaluseks, kuidas praegusel keerulisel ajal leida võimalusi enda vaimse tervise eest hoolt kandmiseks: „Muusikal on võime lohutada ja rõõmustada. Motiveerida ja aidata ületada raskeid hetki. Vaimne tervis peab täna oleme meie kõigi ühine prioriteet, mistõttu loodan, et inimesed külastavad kontserte ja kogevad ülevaid emotsioone, mis aitavad keerulised ajad selja taha jätta.“

Admiral Markets on rahvusvaheline finantsteenuste ettevõte, mis pakub klientidele võimalust kaubelda ja investeerida rahvusvahelistel finantsturgudel. Alates ettevõtte asutamisest 2001. aastal on Admiral Markets oma haaret pidevalt laiendanud, olles täna üks rahvusvahelisemaid Eesti finantsettevõtteid. Admiral Marketsil on kontorid 19 erinevas riigis ning nende kliendid asuvad enam kui 140 riigis üle terve maailma. Admiral Markets AS on börsiettevõte, mille võlakirjad on noteeritud Nasdaq Balti börside võlakirja nimekirjas ja nendega kaubeldakse Nasdaq Tallinna börsil.

Sihtasutus Eesti Kontsert on Euroopas ainulaadne kontserdiorganisatsioon, kes haldab unikaalset kontserdisaalide võrgustikku ning on taristu tõttu kõige laiema repertuaarivalikuga kõrgetasemeline kontserdikorraldaja Eestis ning usaldusväärne korralduspartner välismaal. Eesti Kontserdi koosseisus on kaks resideerivat loomingulist kollektiivi: Eesti Rahvusmeeskoor (asutatud aastal 1944) ja vanamuusika ansambel Hortus Musicus (asutatud aastal 1972). 2021. aastal tähistab Eesti Kontsert 80. tegutsemisaastat.

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert

Fotol: Eesti Kontserdil on olnud rõõm jätkata kontsertidega ka ajal, mil mujal Euroopas muusika vaikib. Tallinna Kammerorkestri ja Floriand Dondereri (Saksamaa) kontsert 20. detsembril 2020 oli üks ilusamaid näiteid rahvusvahelisest ja kodumaisest koostööst. Foto: Kalev Lilleorg/Eesti Kontsert.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika