16. Saaremaa ooperipäevi külastas ligi 10 000 inimest

Kuressaare lossihoovis lõppesid 16. Saaremaa ooperipäevad, mille rahvarohkeimad etendused olid „Aida“, „Luikede järv“ ning traditsiooniline ooperi- ja balletigala. Tänavuste ooperipäevade peaesineja oli Maria Bieșu nimeline Moldova rahvusooper ja -ballett, kelle jaoks oli tegu teatri ajaloo suurima külalisesinemisega.

Saaremaa ooperipäevi külastas tänavu ligi 10 000 inimest ning „Aida“, ballett „Luikede järv“, laupäevaõhtune ooperi- ja balletigala läksid täismajale. Populaarne oli ka kesköösalong Opera Royal, kus reedel esinesid Lauri Pihlap ja Marianne Leibur ansambliga Funkifize ning laupäeval Rolf Roosalu kontserdiga „Tribute to Bee Gees“. Enim kõneainet pakkus reedeõhtune „Aida“, kuna etenduses tegi kaasa 70 vabatahtlikku üle Eesti ning Muhumaa Tihuse talu valge hobune Eetika. Ehkki ooperipäevade viimane päev möödus vihmas, meelitas Kaie Kõrbi õpilaste balletigala kohale hulgaliselt pisikesi ooperi- ja balletisõpru, kellele paljudest oli selline teatrikogemus esmakordne.

„Publik tervitas külalisteatri etendusi küllusliku heldimusega, tänavused Saaremaa ooperipäevad olid suur õnnestumine nii kunstilises kui ka korralduslikus mõttes,“ ütles Eesti Kontserdi juht ja Saaremaa ooperipäevade peaprodutsent Kertu Orro. „See kõik on võimalik ainult tänu tipp-professionaalsele ning südamega töötavale korraldusmeeskonnale, kellele teen maani kummarduse!“

Saaremaa ooperipäevade erisaade läheb ETVs eetrisse reedel, 4. augustil kell 20, kui saatejuht Marko Reikop teeb lõppenud ooperipäevadest lõbusa ülevaate. Režissöör on Rauno Viltrop.

Meeleolukaid fotosid punaselt vaibalt, vastuvõttudelt ja teatrimajast näeb aadressil www.facebook.com/saaremaaopera.

Järgmisel aastal 23.–28. juulini toimuvate 17. Saaremaa ooperipäevade peaesineja on Kataloonia Ooper, piletid on saadaval aadressil www.saaremaaopera.com ja www.piletimaailm.com. 25. juulist 6. augustini on piletid 20 protsenti soodsamad, kõige menukamaks on hetkel osutunud katalaanide esitletav flamenkoballett Bizet’ „Carmeni“ muusikale (kavas kolmapäeval, 24. juulil 2024).

Saaremaa ooperipäevi korraldab Eesti Kontsert, peatoetaja on Olerex; toetavad Saaremaa Vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital, BLRT Grupp, Liviko, Balbiino, Selver, Veho (Mercedes-Benz), Jazz Pesulad, Admirals, WOW Elamuskeskus, Tallinna Kaubamaja (I.L.U), Goldtime (Megafort OÜ), Meira Eesti (Segafredo), Arensburg ja Maison Lilli Jahilo. Ooperipäevade partnerid on visitsaaremaa.ee, TS Laevad, Raadio Kadi, Eesti Rahvusringhääling, Punase Risti Saaremaa Selts ja Kuressaare Haigla Toetusfond.

Foto: Traditsioonilisel laupäevaõhtusel ooperi- ja balletigalal esitles Moldova külalisteater oma solistide paremikku. Foto: Gunnar Laak/Eesti Kontsert. 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika