XI Jõhvi balletifestival toob publiku ette oma ala tipud

Reedel algas XI Jõhvi balletifestival, mis pakub rikkalikku elamust igale maitsele. Kohal on Peterburi Mihhailovski teater, Moskva Balletiteater ja Eesti Rahvusballett. Festival teeb kontseptuaalse kummarduse kaasaegsele tantsuteatrile ja pakub oma ala tippude modernseid balletilavastusi.

Pühapäeva õhtul kell 16 saab Jõhvi kontserdimajas nautida laste balletigalat, laval on üle 200 balletilapse.

Teisipäeval, 1. mail kell 16.30 kutsub Jõhvi kontserdimaja nautima suurejoonelist moe-showd. Näha saab Aldo Järvsoo, Riina Põldroosi, Ketlin Bachmanni ja Oksana Tanditi loodud kollektsioone. Teisipäeva õhtul kell 19 pakub aga Peterburi Mihhailovski teatri esituses elamust Nacho Duato lühiballettide õhtu. Lavalaudadele jõuavad lühiballetid “Sõnadeta”, “Duende” ja “Metsas”.

Neljapäeval, 3. mail kell 19 toob Eesti Rahvusballett Jõhvi kontserdimaja lavale Eduard Tubina muusikal põhineva balleti “Kratt”.

Festivalile paneb 5. mail õhtul kell 19 punkti Moskva Balletiteater, kelle esituses jõuavad publiku ette “Kreutzeri sonaat” ja “Equus”. Neist esimene on silmapaistva noore koreograafi Robert Binet’ kaasaegne tantsulavastus Lev Tolstoi samanimelise jutustuse ainetel, “Equus” aga paotab ust tantsumaailma varjatud poolele ja näitab, missuguse ennastületava töö tulemusena sünnib sundimatuna näiv ilu.

XI Jõhvi balletifestivali kohta leiab rohkem infot siit: https://concert.ee/kontserdi-kategooria/johvi-balletifestival/

Lugupidamisega
Silver Kuusik
Eesti Kontsert
silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika