Saaremaa ooperipäevadel esineb esmakordselt ajaloos kaks külalisteatrit, käima pannakse ööpraamid

Tänavustel Saaremaa ooperipäevadel üllatavad publikut ajaloos esimest korda Eestis esinevad Ungari Riigiooper ja eksootiline Shanghai ooperiteater. Publik saab osa nii kullaprooviga klassikast, suurejoonelisest tantsugalast kui ka Eestis esietenduvast uudisteosest. Selleks, et muusikasõbrad pääseks mugavalt tagasi mandrile, on Saaremaa ooperipäevade puhul pandud käima ööpraamiliiklus.

Lennufirma Nordica toob kahe lennukiga Budapestist otse Saaremaale tänavuste ooperipäevade erikülalise Ungari Riigiooperi, mis rõõmustab kuulajaid-vaatajaid Mozarti “Figaro pulma”, Verdi “Traviata”, Straussi “Mustlasparuni” ja suurejoonelise ooperigalaga, kus kõlab igihaljas ooperiklassika. Eksootilise Shanghai ooperiteatri esituses saab aga nautida Bizet’ “Carmenit”, meeleolukat tantsugalat ja moodsat ooperit “Riskantne mäng”. Teater Vanemuine toob aga lavalaudadele lastele ja täiskasvanutele mõeldud ooperietenduse “Guugelmuugelpunktkomm”, mis räägib loo sellest võlumaailmast, mis avaneb siis, kui lülitad välja mobiili.

Kui “Figaro pulm,” “Traviata”, “Mustlasparun” ja “Carmen” on ooperipublikule juba ammused tuttavad, siis Wen Deqingi “Riskantne mäng” paelub uudsuse ja põneva teadmatusega. Kindel on see, et teos puudutab hingekeeli ja pakub maailmatasemel elamust. Moodne ooper põhineb Nobeli kirjanduspreemiaga pärjatud kirjaniku Gao Xiaoshengi novellil “Õnnemäng lumisel ööl”. Ooper esietendus 2003. aastal ning pärast seda on “Riskantset mängu” kantud ette nii Hiina suurlinnades kui ka Soomes ja Inglismaal ning see on pälvinud publiku poolehoiu.

“Shanghai ooperiteatri puhul on vaieldamatult tegemist maailmaklassi tipptasemega.  Kodupublikule esinedes on ooperiteatri pea 2000 inimest mahutav saal enamasti alati välja müüdud. Ooperiteatri vokaalne tase on ülikõrge ja nende esinemisest osasaamine siin samas, Saaremaal, on tõeline privileeg,” ütles Eesti Kontserdi arendusjuht Kertu Orro.

XI Saaremaa ooperipäevad algavad 19. juulil ning kestavad 28. juulini. Selleks, et ooperisõbrad pääseksid pärast õhtuseid etendusi taas mandrile, on 20., 21., 22. ja 27. juulil pandud käima ööpraamid, mis väljuvad Kuivastust kell 01.15.

Fotod: pressimaterjalid

Lugupidamisega
Silver Kuusik
Eesti Kontsert
silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika