Rannapi rokkooperi „Nurjatu saar“ etendused Tallinnas

Pressiteade
28.08.2017

Saaremaa ooperipäevad toovad suvel esietendunud kõmulise rokkooperi „Nurjatu saar“ kaheks õhtuks Noredea kontserdimajja.

Eesti Kontserdi juhi ja ooperi loomise idee autori Jüri Leiteni sõnul otsiti kohe pärast suviseid esietendusi võimalusi etendada lavastust ka sügishooajal. „Pikk prooviperiood on seljataga ja kunagi hiljem lisaetenduste korraldamine oleks kõigega otsast peale alustamine, praegu on kogu koosseisul asi veel värskelt lihasmälus,“ kinnitab Leiten „Loomulikult on peamiseks põhjuseks suvel kogetud äärmiselt suur publikuhuvi,“ lisab ta. Lühikesest etteteatamisest hoolimata on kõik solistid – Marko Matvere, Lenna Kuurmaa, Ott Lepland, Tõnis Mägi, Kristel Aaslaid, Andrus Bonzo Albrecht ja Markus Teeäär suutnud oma tihedates esinemisgraafikutes ümberkorraldusi teha ja on rõõmuga nõus osalema. Ott Leplandi sõnul on Rannapi rokkooperi kõige tugevam külg, et teos on üks suur muusikaline tervik, samas kui igast laulust võiks saada superhitt. „Ma siiralt loodan, et ooper ei jää ainult siia, Saaremaa ooperipäevadele,“ sõnas Lepland juba pärast esietendust.
Rokkooperi „Nurjatu saar“ tegevus hargneb tuhat aastat tagasi Saaremaal. Peategelasi on seitse, nende seas viikingite pealik Rullo (Marko Matvere), sepp Vesse (Ott Lepland), tema armastatu Hallatüdruk (Lenna Kuurmaa), vanapagan Uude (Tõnis Mägi), tema poeg Tölpa (Andrus Bonzo Albrecht ), nunn Birgitta (Kristel Aaslaid) ja tulehaldjas Laurits (Markus Teeäär). Kammernaiskoor Sireen ja Eesti Rahvusmeeskoor RAM kehastuvad ümber eriilmelisteks tegelasteks nagu hülged, kadakad, viikingid jt.

Rein Rannap. „Nurjatu Saar“
Libreto Andrus Kivirähk, laulusõnad Wimberg, lavastaja Vahur Keller (NUKU teater),
kunstnik Jaanus Laagriküll, videokunstnik Taavi Varm, tantsuseaded Märt Agu.
Festivaliorkester, dirigent Martin Sildos

Lisaetendused 31. oktoobril ja 1. novembril Nordea kontserdimajas
Piletid tuleva müügile 4. septembril

fotod ja helifailid:
http://dirigent.concert.ee/avalik-ftp/Rannap_Nurjatu saar

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika