Prantsuse džässtrubaduurid annavad Eestis neli hurmavat kontserti

Sel nädalal esinevad Eestis tuntud prantsuse džässinstrumentalistid, kelle kontsertidel sulavad üheks tervikuks kõrgkeskaja trubaduuride muusika ja tänapäevased džässikõlad. Kontsert „Trubaduurid“ on osa Eesti Kontserdi muusikažanre ristavast sarjast „Jazzical“.

„Jazzicali“ kontserdisarjas kõlavad klassikalise muusika seaded või astuvad üles klassikainterpreetide ja -instrumentidega esituskoosseisud. See suund on hõrgu ja peene kõlapildiga, jalutades džässi ja klassika piirimail ning sundides tavatutele helimaastikele suundudes kaasa mõtlema.

Prantsuse trubaduuride juhtfiguur on saksofonist, klarnetist ja helilooja Sylvain Rifflet, keda on pärjatud mitme maineka muusikaauhinnaga, sealhulgas on ta võitnud Prantsuse džässipreemia Les Victoires du jazz 2016. aasta parima albumi eest. Temalt pärineb ka idee pöörduda 12. sajandil Lõuna-Prantsusmaal tegutsenud trubaduuride võluva maailma juurde. Koos kaasmuusikute Fred Roudet’ (trompet), Sandrine Marchetti (harmoonium) ja Benjamin Flament’iga (löökpillid) on nad omaaegsed lummavad meloodiad ühendanud kaasaegse džässmuusikaga. Sarnaselt keskaja ilmalikku muusikat mänginud ansamblitega kõlab nende kontsertidel lihtne kooslus – vaid paar puhkpilli, burdoon ja pisut löökpille –, tulemuseks on kütkestav ja meditatiivne helirännak.

Trubaduurid astuvad publiku ette 27. oktoobril Pärnu kontserdimajas, 28. oktoobril Vanemuise kontserdimajas, 30. oktoobril Tallinna raekojas ja 31. oktoobril Jõhvi kontserdimajas.

Eesti Kontsert palub järgida lihtsaid hügieenireegleid: kontserdile tulles desinfitseerida käsi, hoida publikualal distantsi, laadida oma telefoni HOIA-rakendus, kanda võimalusel maski ja jääda haigena koju.

Kontserdid sünnivad koostöös agentuuriga Vapaat äänet, toetavad Prantsuse kultuuriinstituut, AJC, Spedidam ja Bureau Export.

Stiilinäited:
Sylvain Rifflet „I’vo’ Bene“ https://youtu.be/znsf0YfFelM
Sylvain Rifflet „Eble (de Ventadour)“ https://www.youtube.com/watch?v=Hn0TWrT3V1E
Album „Troubadours“ SoundCloud’is ja Youtube’is.

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117

andri.maimets@concert.ee

www.eestikontsert.ee

www.facebook.com/eestikontsert

Fotol Sylvain Rifflet, autor Sylvain Gripoix

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika