Mingo Rajandi Quintet avab uudse Eesti Kontserdi öökontsertide sarja

Eesti Kontsert alustab Tallinnas öökontsertide sarja, oodates publikut Estonia kontserdisaali alles kell 22. Sarja avaõhtul sel neljapäeval, 10. veebruaril astub lavale Mingo Rajandi Quintet.

Eesti Kontserdi peaprodutsent Maarit Kangron selgitab, et publikus, eelkõige nooremas kuulajas kontserdielu vastu veelgi suurema huvi tekitamiseks tuleb julgeda kasutada uusi võimalusi. „Ma ei taha midagi ette lubada, et teeme nii või naa, pigem otsime, kompame ja katsetame alles,“ räägib Kangron. „Küll aga saan öelda, et meie öökontserdid tulevad salongilikumad ja ekspressformaadis, mis tähendab, et need on vabamas miljöös, lühemad ja kõlab väga eripalgeline muusika.“

Sarja avaõhtul 10. veebruaril esineb Mingo Rajandi Quintet, viies kuulajad poeetilisele ja võimsale öörännakule. Mitmekülgse taustaga helilooja ja kontrabassisti Rajandi muusika saab algimpulsi laulu vormist ja toetub hoolikalt valitud tekstidele kaasaegsetelt autoritelt. Suures osas väljakomponeeritud materjal lubab lahti rulluda ka vabamatel helimaastikel ja improvisatsioonidel, ambient-mõtisklustest võib välja kasvada progerokilikke ekstaase ja humoorikaid vaatenurki. Ansambli viis liiget, igaüks oma tugevalt isikupärase muusikalise käekirjaga, moodustavad koos ühtse organismi, mille sisepõlemine live-kontserditel võib kerkida kõrgete temperatuurideni.

Peale Rajandi (kontrabass) kuuluvad kvintetti Liisi Koikson (vokaal), Joel Remmel (klaver), Marek Talts (kitarr) ja Ahto Abner (löökpillid).

Mingo Rajandi Quintet on välja andnud albumi „To Be“ (2020), mis nomineeriti Eesti Muusikaauhindadel parima jazzalbumi kategoorias ning aasta jazzansambli kategoorias. Heliloojana on ta pälvinud teatriauhinna parima originaalmuusika preemia lavastusele „Kontrabass“ (2020) ja aasta jazzhelilooja tiitli (2020).

Järgmistel Eesti Kontserdi öökontsertidel esinevad Marianne Leibur (24.03), keelpillitrio koosseisus Triin Ruubel, Xandi van Dijk ja Theodor Sink (14.04) ning Anna-Liisa Eller ja Taavi Kerikmäe (5.05).

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika