Mari Kalkun ja Valdur Mikita avavad Eesti Kontserdi pärimussarja „Rituaalid“

Sel reedel, 2. oktoobril saab Mari Kalkuni kontserdiõhtuga Kumu auditooriumis alguse Eesti Kontserdi uus sari „Rituaalid“, mis keskendub pärimusele ning otsib seoseid meie juurte ja igapäevase käitumise vahel.

Sarja avakontserdil „Looduse loomuke“ kõlab Mari Kalkuni ehe, loodusest inspireeritud originaallooming, mida täiendavad kirjanik Valdur Mikita poeetilised mõtted. Salapäraselt võnkuva kõlamaailma aitab kontserdil luua löökpillivirtuoos Aleksandra Kremenetski.

Mari Kalkun, kes on tänavu nomineeritud mitmes kategoorias ka etnomuusikaauhindadele Etnokulbid, ning tunnustatud mõtleja Valdur Mikita sõnavad kontserdiõhtu kohta nii: „Eestlase rituaalid sünnivad igapäevastes toimingutes, need ilmutavad end metsas käigul või pliidil podisevas moosis, piiluvad männiriisikate tagant, tantsivad õhtuvalguses ugrimugri vanaemade sõrmedel.“

Kontserdil kuuleb valitud palu Kalkuni varasemast loomingust, improvisatsioone ja koostööd Aleksandra Kremenetskiga. Kontserdi eel on võimalik tutvust teha ka Valdur Mikita uue kolmekeelse raamatuga „Forestonia / Estwald / Mine metsa!“.

Kontserdid „Loomuse loomuke“ kõlavad 2. oktoobril Tallinnas Kumu auditooriumis ja 8. oktoobril Pärnu kontserdimaja kammersaalis.

Vastutustundliku kontserdikorraldajana palub Eesti Kontsert kontserdile tulles võimalusel kanda maski, desinfitseerida käsi, hoida distantsi ja haigena koju jääda.

„Rituaalide“ sarja järgmine kontsert keskendub Peipsiveere vanausulistele. 6. novembril astuvad Tallinna raekojas publiku ette Orthodox Singers ja kirjanik Vahur Afanasjev. Kõlab vanavene õigeusu muusika ja vanausulise vaimuliku värssidele kirjutatud „Patuste laulud“. Kirjanik Vahur Afanasjev räägib oma elust vanausuliste külas ning loeb lõike oma romaanist „Serafima ja Bogdan“, autentset hõngu toob oma laulmisega vanausuliste preester isa Vassili.

Fotol: Mari Kalkun. Autor Ruudu Rahumaru.

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert

 

 

 

 

 

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika