Kristiina Poska astub Flandria sümfooniaorkestriga kodupubliku ette

Sel nädalal annab Pärnus, Tartus ja Tallinnas kontserte mainekas Flandria sümfooniaorkester eesotsas eestlannast peadirigendi Kristiina Poskaga. Esiettekandele tuleb orkestri tellitud Ülo Kriguli uudisteos, kõlab Waltoni vioolakontsert ja Beethoveni sümfoonia nr 6 F-duur.

Flandria sümfooniaorkester (Symfonieorkest Vlaanderen) on üks Belgia juhtivaid orkestreid, kelle peadirigent on 2019. aastast alates Kristiina Poska. Sümfooniaorkester pidi algselt Eestis esinema aasta eest, kuid koroonapiirangute tõttu tuli oodatud esinemised edasi lükata. „Olen ütlemata õnnelik, et meie kontserdireis saab aastase viivitusega lõpuks siiski toimuma, mis on praegustes oludes endiselt veel üks väike ime,“ rääkis dirigent Kristiina Poska. „Tutvustada meie publikule minu koduorkestrit – ning ka vastupidi, minu orkestrile Eestit –, on mulle äärmiselt oluline ja südamelähedane sündmus, seda nii professionaalsel kui ka isiklikul tasandil.“

Kontserdi avab eesti helilooja Ülo Kriguli uue teose „Proteus Pulse“ maailmaesiettekanne, mis valmis orkestri tellimusel. Nii jätkab Poska maailmas tegutsevate tunnustatud eesti dirigentide aastatepikkust traditsiooni tellida teoseid eesti heliloojatelt ja tutvustada seeläbi eesti muusikat maailmas. Kontserdi esimeses pooles kõlab ka inglise helilooja William Waltoni vioolakontsert, kus soleerib maailma üks edukamaid vioolamängijaid, Saksamaalt pärit Nils Mönkemeyer. Kontserdi lõpetab Beethoveni 6. sümfoonia F-duur op. 68 („Pastoraalne“), mida on nimetatud helilooja loodusarmastuse muusikaliseks manifestatsiooniks.

Kristiina Poska on rahvusvahelisel areenil nõutud dirigent, olles maailma suurima klassikalise muusika sündmuste andmebaasi Bachtrack põhjal 2015. aastal kõige hõivatum naisdirigent. Ta on juhatanud maailma tipporkestreid ja astunud üles paljudes Euroopa ooperiteatrites, tänavu märtsis tegi ta edukad debüüdid Berliini Riigiooperis ja Kuningliku Concertgebouw orkestri ees.

Tähelepanu! Flandria sümfooniaorkestri kontserdid toimuvad Pärnu kontserdimajas 31. märtsil (kehtivad ka 8.04.2021 ostetud piletid), Vanemuise kontserdimajas 1. aprillil (kehtivad ka 9.04.2021 ostetud piletid) ja Estonia kontserdisaalis 2. aprillil (kehtivad ka 10.04.2021 ostetud piletid).

Flandria sümfooniaorkestri kontserte esitleb Eesti Kontserdi hooaja peatoetaja, Eesti edukaim FinTech valdkonna ettevõte Admirals.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika