ERSO esineb erakordse viiuldaja Hugo Ticciati ja Collegium Musicalega

Reedel, 21. aprillil astub Eesti Kontserdi kutsel Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) ette nimekas inglise viiuldaja Hugo Ticciati. Lisaks esinevad kontserdil marimbamängija John Bridger ja Collegium Musicale, dirigent on Andres Kaljuste. 

Hugo Ticciati on Rootsis resideeriv inglise päritolu viiuldaja, kes on tuntud oma sügavalt emotsionaalsete esituste ja mitmekülgse repertuaari poolest. Viiuldaja, ansamblijuhi ja dirigendina ammutab ta inspiratsiooni kõikvõimalikest loovuse vormidest, olgu selleks siis maailmaesiettekannete esitamine maailma mainekamates kontserdisaalides, improviseerimine munkadega Indias või uuenduslike kavade väljatöötamine O/Modernti kammerorkestrile ja samanimelisele festivalile, mille ta asutas 2011. aastal. Ticciati on maininud, et tema muusikalisele lähenemisele on mõju avaldanud filosoofia ja meditatsioon, mis aitavad tal muusikasse süveneda ning avada uusi ja erinevaid tõlgendusviise.

Eestiga seovad Ticciatit pikaajalised muusikasidemed. Ta on mitme Erkki-Sven Tüüri teose esmaettekandja ja teinud koostööd Tallinna Kammerorkestriga. „Mind on alati köitnud eesti muusikaelu ja suhted Arvo Pärdiga on minu jaoks otsekui avanud uksi paljudesse uutesse helimaailmadesse,“ räägib Ticciati. „On palju kaasaegseid Eesti heliloojaid, kellega töötates tunnen resonantsi – Tüüriga olen palju koos töötanud, hiljuti alustasin koostööd Tõnu Kõrvitsaga. Muidugi on see pannud mind huvi tundma varasema eesti muusika vastu, nii et on alati tõeline rõõm avastada ühe riigi vaimu läbi selle muusika. Lisaks muidugi uskumatult hea eesti koorimuusika, mida ma väga armastan.“

Kontserdil kõlab Hildegard von Bingeni, Arvo Pärdi, John Taveneri, Pēteris Vasksi, Albert Schnelzeri ja Tobias Broström helilooming. Ticciati sõnul järgib õhtu festivali O/Modernt kontsertidele ainuomast kulgemist, kus teoste esitamisel jõutakse vanamuusikast kaasaega, leides eri ajastutest ja stiilidest sarnast, segades minevikku, olevikku ja võimalikku tulevikku.

Kontsert sünnib koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Rootsi Suursaatkonnaga Eestis.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika