Eesti Rahvusmeeskoor sõidab kontserdireisile Saksamaale

Järgmisel kahel nädalal tuuritab Eesti Rahvusmeekoor koos Saksamaa ringhäälinguorkestrite eliiti kuuluva SWR Sümfooniaorkestriga Saksamaal ning esitab kuuel kontserdil Šostakovitši 13. sümfooniat „Babõn Jar“. Kontserte juhatab orkestri peadirigent Teodor Currenzis.

Eesti Rahvusmeeskoor astub üles nii SWR Sümfooniaorkestri peamistes kontserdimajades Stuttgartis, Freiburgis ja Mannheimis kui ka Elbphilarmonie’s Hamburgis.

Šostakovitši emotsionaalne ja valus-kriitiline 13. sümfoonia „Babõn Jar“ (1962) käsitleb juutide vastu suunatud Babõn Jari veresauna teises maailmasõjas. Sümfoonia tekstid põhinevad poeet Jevgeni Jevtušenko luuletustel. Solist on bassilaulja Aleksandr Vinogradov.

Veel kõlab kontsertidel Serbia avangardmuusika helilooja Marko Nikodijevići teos „Psalmodie“ vioolale ja orkestrile, vioolal soleerib Antoine Tamestit.

Kontserte juhatab SWE Raadio Sümfooniaorkestri peadirigent Teodor Currenzis. Kontserti avalikku proovi „Currenzis LAB“ 20. septembril on võimalik jälgida SWR videostriimis, Stuttgarti kontsertidest 21. ja 22. septembril sünnivad ka salvestised.

Eesti Rahvusmeeskoori kontserdikavaga saab tutvuda siin: https://eestikontsert.ee/kollektiivid/eesti-rahvusmeeskoor/

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika