Eesti Kontsert kutsub noori muusikuid mentorprogrammi LIFT

Eesti Kontsert käivitab noortele muusikutele suunatud mentorprogrammi LIFT ning aitab veel lavatee alguses olevatel artistidel arendada oskusi, mis on tänapäeva muusikamaailmas läbilöömiseks hädavajalikud.

Programm LIFT pakub noortele muusikatalentidele karjääristrateegia planeerimiseks vajalikke oskusi ning jagab näpunäiteid selle kohta, kuidas ehitada üles edukas lavakarjäär, arvestades kõiki aspekte, mis seda rohkemal või vähemal määral mõjutavad.

„Programm LIFT on kutsutud ellu selleks, et toetada erakordselt andekaid artiste, kelle tulevikusoov on olla osa muusikaelust ning esineda suurtel lavadel. Teadmised, mis eduka muusikukarjääri kujundamisel kasuks tulevad, ulatuvad eluloo kirjutamisest vaimse tervise hoidmise, turunduse ja kontserdikorralduse põhitõdedeni. LIFT tuleb andekatele noortele appi ning pakub väärtuslikke kohtumisi ja koolitusi, mis aitavad kokkuvõttes edu saavutada,“ ütles Eesti Kontserdi peaprodutsent Maarit Kangron.

„Maailmas on mitmeid programme ja liikumisi, mis just noori talente lavadele aitavad. Välismaalt on tuntumad projektid näiteks European Concert Hall Organisationi programm „Rising Stars“, mis pakub noortele muusikutele võimalusi osaleda kontserttuuridel ning toetab neid karjääri kujundamisel ja planeerimisel; samuti konkurss Young Concert Artist Trust, mis pakub võitjaile karjäärinõustamist ja vahel isegi mitu aastat kestvat toetust manageerimisel,“ lisas Kangron.

Tänapäeval koosneb muusiku elukutse väga paljudest erinevatest tahkudest ning et olla edukas, tuleb nende kõigiga ka hästi hakkama saada. Selleks pakubki programm LIFT lisaks kontserdi planeerimisele ja muudele kontserttehnilist laadi soovitustele juhiseid ka selle kohta, kuidas kujundada endast karismaatiline artist, kuidas tegeleda artistieluks vajaliku kommunikatsiooniga, kuidas hoida pingelistes olukordades vaimset tervist ja veel palju muudki.

Lisaks praktilistele koolitustele saab projekti võitja ka rahalise preemia ning eraldi honoreeritud soolokontserdi, millest valmib ka täispikk videosalvestis.

Mentorprogrammi LIFT on oodatud noored instrumentalistid ja lauljad vanuses 18–26 eluaastat, kel on muusikaline kõrgharidus omandatud või praegu omandamisel. Konkursil osalemise täpsemaid tingimusi näeb SIIT.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika