Eesti Kontsert kutsub Kadri Voorandi vaimustavale helirännakule „Hing lase lendu“

Eesti Kontserdi džässi ja klassikat ristavas sarjas „Jazzical“ astub neljapäeval, 18. veebruaril Estonia kontserdisaalis publiku ette Kadri Voorand Chamber Music Ensemble kontserdiga „Hing lase lendu“.

Kontserdil kõlab nii spetsiaalselt sellele koosseisule kirjutatud uudisloomingut kui ka muusikat aasta eest ilmunud albumilt „In Duo with Mihkel Mälgand“. „Publik saab osa ilusate kooskõlade maailmast, kus helide keeles jutustatakse lugusid, mis võiksid inspireerida kuulajaid unistustesse kaasa lendama. Koos loome pooleteiseks tunniks võlumaailma, kus kõik on võimalik. Nii mõtlen mina muusikast kuulajana, kirjutaja ja esitajana. Juba liiga kaua on selliseid koos publikuga loomisi vähe. Loodan, et kuulajad julgevad tulla, Estonia kontserdisaal on õnneks õhurikas ja ruumikas ning inimesed saavad istuda hajutatult, “ rääkis vokalist, pianist ja helilooja Kadri Voorand.

Muusika on sel korral seatud suuremale koosseisule, peale Kadri ja bassist Mihkel Mälgandi on laval keelpillikvartett koosseisus Egert Leinsaar (viiul), Maaren Vihermäe (viiul), Sandra Klimaitė (vioola) ja Villu Vihermäe (tšello) ning Marek Talts (kitarr) ja Ahto Abner (trummid). Kontsert annab albumi kavale veelgi avarama mõõtme: õhulised keelpilli- ja vokaalikihid, segatuna maitsekate elektromanipulatsioonide ja biidielementidega.

Kadri Voorand Chamber Music Ensemble projekt sündis 2019. aasta sügisel Tartu Jaani kirikus toimunud hingedepäeva kontsertideks. Projekti saatis edu ja nii otsustati üheskoos edasi minna. Koosseisu improviseeriv mängumaa on sümbioosis elektrooniliste efektide ja hingestatud poeesiaga; muusikud ei sea stiilipiire, kokku sulatatakse poppi, folki, jazzi ja isegi rokki.

Kadri Voorand on mitmekülgne vokalist, pianist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud rohkelt heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Ta on pälvinud suurel hulgal auhindu, mille hulgas on näiteks ERR aasta muusiku tiitel, aasta naisartist Eesti Muusikaauhindadel, aasta jazzartist, korduvalt võitnud aasta jazzalbumi tiitli ja pälvinud riiklikke tunnustusi. Kuigi viimasel ajal keskendub ta erinevatele soolokavadele ja vokaalansamblile Estonian Voices, on looming teda viinud pealtnäha ühest äärmusest teise. Ta on soleerinud paljude muusikutega nii Eestis kui ka välismaal ning produtseerinud seitse albumit, millest nelja on tunnustatud Eesti muusikaauhindadega. Uusima albumi „In Duo with Mihkel Mälgand” andis 28. veebruaril 2020 välja rahvusvaheline plaadifirma ACT. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning on seal ka üks noorimaid õppejõude.

Eesti Kontserdi „Jazzicali“ sarja on valitud klassikalise muusika seaded või klassikainterpreetide ja -instrumentidega esituskoosseisud. Suund on hõrgu ja peene kõlapildiga, see kõnnib vaimukalt džässi ja klassika piirimail ning sunnib tavatutele helimaastikutele suundudes kaasa mõtlema.

Kontserdid „Hing lase lendu“ on lisaks Estonia kontserdisaalile kavas veel ka 3. märtsil Pärnu kontserdimajas ja 4. märtsil Jõhvi kontserdimajas.

Vastutustundliku kontserdikorraldajana palub Eesti Kontsert endiselt järgida lihtsaid hügieenireegleid: kontserdile tulles kanda kindlasti maski, desinfitseerida käsi, hoida publikualal distantsi, laadida oma telefoni HOIA-rakendus ja hoida telefon kontserdi ajal hääletul režiimil. Kontserdisaalis tagame publiku istumise hajutatult.

Fotol Kadri Voorand. Autor: Karoliina Kreintaal

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika