Eesti Kontsert jõudis keerulise aasta järel kasumisse

2017. aastal rohkesti riske võtnud SA Eesti Kontsert lõpetas möödunud majandusaasta plusspoolel. Käive kasvas enam kui miljoni euro võrra, sihtasutuse puhaskasum oli 18 705 eurot.

Eesti Kontserdi 2018. aastale andis positiivse akordi EV100 juubeliprogramm. See väljendus riigi toetusel suurenenud muusikaekspordis. Eesti Rahvusmeeskoor käis oma kontsertidega viiel välisreisil ja andis kokku 21 kontserti. Ansambel Hortus Musicus esines Varssavis, Roomas, Rootsis, Venemaal, Mallorcal ja Armeenias. Vokaalansambel Estonian Voices esines mainekatel festivalidel New Yorgis ja Londonis. Eesti Kontserdi välissündmuste seas olid olulised ka Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni ühisteose “Aadama passioon” etendused Berliini Konzerthausis.

2018. aasta oli Eesti Kontserdi jaoks turbulentne, kuid lõppes positiivselt. “Aasta algas suhteliselt ilmetu ja hüpliku kevadhooajaga ning jätkus märksa sisukama sügishooajaga, kus oli siiski probleeme külastatavusega mitmete kontsertide juures,” tunnistab Eesti Kontsert majandusaasta aruandes. Lisaks varjutas sügishooaega organisatsiooni uue juhatuse liikme konkurss, mis venis ootamatult pikaks.

Kasumisse jõudis Eesti Kontsert üle mitme aasta. Sihtasutuse käive on viimastel aastatel järjest suurenenud: 2016. aastal oli see ligikaudu 8,4 miljonit, 2017. aastal 8,8 miljonit ja möödunud aastal 9,8 miljonit eurot. SA Eesti Kontsert aastaaruande bilansimaht oli aastalõpu seisuga ligi 20,1 miljonit eurot.

Eesti Kontserdis oli mullu 161 töötajat. Aasta jooksul anti 1175 kontserti, kuulajaid oli kokku 228 025, nende hulgas 78 välismaal antud kontserti enam kui 44 000 kuulajaga.

———

Silver Kuusik

Eesti Kontsert

silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika